بیشترین بازدیدها

یادداشت

رئیس کل دادگستری استان همدان خبر داد؛

مختومه شدن پرونده ۳۱ قتل عمد در همدان با سازش طرفین/شاکیان ۵۱۱۴ پرونده از نزدیک به ۳۲ میلیارد تومان خود گذشتند

رئیس کل دادگستری استان همدان از مختومه شدن پرونده ۳۱ قتل عمد در همدان با سازش طرفین طی ۲۳ ماه گذشته خبر داد و گفت: در ۱۱ ماه گذشته نیز با فعالیت کمیته معتذرین ۵ هزار و ۱۱۴ شاکی از ۳۱ میلیارد و ۷۵۰ میلیون تومان خود گذشتند.

به گزارش عصر همدان؛ «محمدرضا عدالتخواه» ظهر امروز در جمع نمازگزاران مسجد جامع شهر مهاجران، با اشاره به احادیث و روایات، اصلاح ذات البین را عمل خداپسندانه ای دانست که دین مبین اسلام بر آن تأکید دارد و گفت: به گفته نبی مکرم اسلام(ص)، اصلاح ذات البین از نماز، روزه و صدقه افضلتر است.

وی اظهار کرد: در مسائل جرم شناسی و در اسلام، عدالت ترمیمی بدان معناست که هم خسارت مادی از سوی کسی که جرمی مرتکب شده جبران شود و هم جنبه روحی آن و معذرت خواهی مجرم از عمل ناپسند خود می تواند کینه ها و خصومت ها را برطرف سازد.

رئیس کل دادگستری همدان با اشاره به تشکیل ستاد تألیف قلوب و کمیته های مصلحین و معتذرین به عنوان کمیته های معین این ستاد، در راستای محقق شدن اصلاح ذات البین با همکاری اقشار مختلف جامعه، افزود: در ۲۳ ماه گذشته ۳۱ پرونده قتل عمد در استان با سازش طرفین ختم به مصالحه شد.

عدالتخواه از فعالیت کمیته معتذرین در سه سطح کلانتری ها، دادگاه ها و زندان ها خبر داد و تصریح کرد: در ۱۱ ماه گذشته ۷ هزار و ۱۰۶ نفر در کمیته معتذرین از شاکیان عذرخواهی کردند که در نهایت عذر ۵ هزار و ۱۱۴ نفر پذیرفته شد.

وی اعلام کرد: در این زمینه شاهده بخشوده شدن ۳۱ میلیارد و ۷۵۰ میلیون تومان مجازات جنبه خصوصی و ۱۱ میلیارد و ۷۱۳ میلیون تومان جنبه عمومی بودیم.

انتهای پیام/ز

آخرین مطالب