سومین قربانی سد کلان ملایر در یک ماه!

دستور ویژه دادستان همدان به امور آب برای ایجاد حصار در محدوده سد کلان

آخرین ویرایش در:
حسن خانجانی موقر گفت: هفته گذشته در ضرب الاجلی به شرکت آب منطقه‌ای استان ابلاغ شد تا برای حفظ جان مردم در اسرع وقت حصاری مناسب در محدوده سد کلان ملایر ایجاد شود.

به گزارش عصر همدان، هنوز چند روزی از کشف جسد مسعود افشاری در سد کلان پس از ۱۲ روز نگذشته که طبق اعلام رسمی بعدازظهر شنبه ۳۰ مردادماه پیرمردی ۸۰ ساله نیز در این سد غرق و پس از بیرون کشیدن جسد متوفی از آب توسط مردم جنازه تحویل پزشکی قانونی شد.

در این باره «حسن خانجانی موقر» دادستان استان همدان در گفت و گویی با ابراز ناراحتی از حوادث رخ داده و غرق شدن سه هم استانی در سد کلان ملایر گفت: پیش از وقوع حادثه سوم و در هفته گذشته نامه ای به شرکت آب منطقه ای ابلاغ شد مبنی بر اینکه در اسرع وقت باید حصار مناسبی در محدوده سد ایجاد شود.

وی اظهار کرد: این مسئله پیش از این ها نیز از سوی مراجع قضایی پیگیری شده بود، اما از آنجا که مساحت مخزن سد زیاد است، مسئولان آب و منطقه ای شهرستان از کمبود اعتبار برای حصارکشی خبر داده بودند.

دادستان همدان تصریح کرد: در این شرایط حفاظت از جان مردم باید در اولویت قرار گیرد نه اینکه نادیده گرفت شود، بنابراین ضروری است، شرکت آب منطقه‌ای استان همدان اقدامات لازم برای تأمین اعتبار مورد نیاز ایجاد حصار در محدوده مخزن سد را در اولویت کاری خود قرار دهد تا دیگر شاهد وقوع چنین حوادثی نباشیم.

دادستان همدان افزود: امور آب منطقه ای می بایست پیش از وقوع چنین رخدادهای تلخی از ابتدای فصل گرما نه تنها هشدارهای لازم را ارائه می داد، بلکه با فرهنگ سازی مردم را از نزدیک شدن به سد برای شنا بر حذر می داشت.

انتهای پیام/ز

آخرین مطالب