بیشترین بازدیدها

یادداشت

نماینده مردم بهار و کبودراهنگ در مجلس:

برداشت خاک در لالجین، آیندگان را دچار مشکل خواهد کرد/لزوم حفظ حقوق مردم و هویت شهر بهار

اولین جلسه شورای اداری شهرستان بهار با نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در مجلس شورای اسلامی در فرهنگسرای آیت الله بهاری شهرستان بهار برگزار شد.

به گزارش عصرهمدان، فتح الله توسلی، نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در مجلس شورای اسلامی در اولین جلسه شورای اداری شهرستان بهار گفت: توازن نابرابر و ناعادلانه باید متوقف شود، توازن بودجه و اعتبارات در بین شهرستان های استان رعایت نشده و قابل مقایسه نیست و اعتبارات زیادی برای شهرستان ملایر در نظر گرفته شده در حالیکه شهرستان های بهار و کبودراهنگ نادیده گرفته شده اند این مسئله را در شورای برنامه ریزی در مجمع نمایندگان و در مجلس هم عرض کرده ام و خواهم کرد.

توسلی با تاکید به این که مسئولان باید به حوزه‌های کاری خود حساسیت داشته باشند به مسئولان توصیه کرد: در حوزه های کاری خود بازدید داشته باشید، باید برنامه ریزی کلان داشته باشید و تهدیدات و فرصت های حوزه را شناسایی و در مورد حقوق مردم سکوت نکنید. از حق مردم فرو گذار نکنید چراکه همه خدمتگزاران مردم هستیم و به برکت انقلاب و امیدی که انقلاب ایجاد کرده نباید مردم را ناامید کنیم و خدمت رسانی کنیم و تکلیفی جز پیگیری آرمانها و دیدگاه های امامین انقلاب و شهدا نداشته باشیم.

توسلی توجه به صنایع تبدیلی را از نیازهای عمده شهرستان بهار برشمرد و گفت: ۸۱۷ میلیارد تومان برای کشاورزی ملایر در نظر گرفته شده، در حالی که ۲۰۰ هزار تن سیب‌زمینی مردم  در انبارهای شهرستان بهار به عنوان سرمایه ملی در انبارهای شهرستان بهار پوسیده شده و شهرستان بهار از نبود صنایع تبدیلی سیب زمین رنج می برد.

وی تصریح کرد: پروژه سد ملایر، راه آهن ملایر، مبل و منبت ملایر اعتبارات میلیاردی دریافت کرده اند و شهرستان بهار علیرغم ظرفیت بالایی که دارد و می تواند نیازهای غرب کشور را تامین کند، در تامین آب دچار مشکل شده و مغفول مانده است.

نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در مجلس خاطرنشان کرد: حل مشکل راه مواصلاتی مهاجران به طول ۹ کیلومتر در دستور کار قرار دارد و تجهیزات راه و شهرسازی و راهداری در اختیار بخشداری است تا مشکل مهاجران حل شود.

اوقافی بودن زمین های لالجین، ایمن نبودن راه های مواصلاتی در برخی نقاط شهرستان، عدم تخصیص اعتبار مناطق محروم در حوزه راه، مدرسه سازی و سلامت شهرستان را از مشکلات عمده شهرستان بهار عنوان کرد.

وی اعلام کرد: علیرغم تحریم ها و مشکلات، مذاکراتی با سرمایه گذار ایتالیایی برای سرمایه گذاری در شهرستان به مبلغ ۳ میلیون یورو انجام شده است.

توسلی به اولویت ها و اقدامات محرک توسعه بر اساس سند چشم انداز توسعه استان اشاره کرد و گفت: سند چشم انداز توسعه علیرغم اشکالاتی که وجود دارد، سند خوبی است و دستگاه های اجرایی مطابق با سند توسعه پیش روند تا اهداف سند توسعه محقق شود.

وی تاکید کرد: برنامه ریزی کلان و برنامه راهبردی در همه حوزه ها و شناسایی تهدیدها و فرصت ها باید انجام شود.

نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: سفال، فرصت مناسبی در حوزه گردشگری لالجین ایجاد کرده است ولی برداشت خاک در لالجین، آیندگان را دچار مشکل خواهد کرد و بخشی از این منطقه در حال نابودی است و باید چاره ای برای خروج از توجه تک بعدی به سفال در لالجین اندیشیده شود.

وی اعلام کرد: برای ارتقای تجهیزات بیمارستان امام رضا کبودراهنگ و آیت الله بهاری شهرستان بهار رایزنی با وزارت بهداشت صورت گرفته و خواسته شده به هر بیمارستان یک آمبولانس اختصاص یابد.

وی در خصوص طرح حریم سیاسی بهار گفت: آنچه مسلم است باید حقوق مردم و هویت شهر بهار حفظ شود.

وی اظهار داشت: در حوزه دامداری ظرفیت شهرستان بهار بسیار بالاست و با تأمین نهاده های دامی می توان از محدود شدن ظرفیت دامداری شهرستان جلوگیری کرد.

در پایان این مراسم مسئولان با نماینده بهار و کبودرآهنگ دیدار و این سمت را به آقای توسلی تبریک گفتند.

انتهای پیام/ق

آخرین مطالب