فرمانده انتظامی استان همدان خبر داد؛

کشف کلاهبرداری ۸۰ میلیارد ریالی در همدان

آخرین ویرایش در:
سردار سلمان امیری از کشف کلاهبرداری به روش سرمایه گذاری به مبلغ ۸۰ میلیارد ریال خبر داد.

به گزارش عصرهمدان، سردار “سلمان امیری”، فرمانده انتظامی استان همدان از کشف کلاهبرداری به روش سرمایه گذاری به مبلغ ۸۰ میلیارد ریال خبر داد. امیری در تشریح این خبر گفت: برابر اخبار واصله مبنی بر این که شخصی با تاسیس شرکت سرمایه گذاری در شهر همدان اقدام به کلاهبرداری می کند، بررسی موضوع در دستور کار ماموران پلیس آگاهی همدان قرار گرفت.

وی افزود: در تحقیقات اولیه مشخص شد، متهم از افراد معتمد می باشد و با جلب اعتماد افراد اقدام به جمع آوری مبالغ هنگفتی در قالب سرمایه گذاری در بورس و ملک با سود نامتعارف کرده است.

سردار امیری بیان کرد: در تحقیقات اولیه مشخص شد با توجه به این که متهم از افراد معتمد بوده ، مالباختگان به وی اعتماد و تمام سرمایه زندگی خود را به عنوان مشارکت در اختیار وی قرار داده اند .

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به این که تعدادی از مالباختگان به علت تعطیلی شرکت اقدام به شکایت از متهم کرده اند افزود: مقام قضائی با ارائه اسناد و مدارک پرداختی توسط ۷۹ نفر از مالباختگان، دستور جلب متهم را صادر کرد .

سردار امیری تصریح کرد: با اقدامات اطلاعاتی و بکارگیری شگردهای پلیسی متهم در حالی که قصد داشت از همدان خارج شود در یک اقدام غافلگیرانه دستگیر و یک دستگاه لپ تاب از وی کشف و به پلیس آگاهی منتقل شد.

این مقام مسئول با اشاره به این که مجموع کلاهبرداری های متهم بالغ بر ۸۰ میلیارد ریال می باشد، ادامه داد: از متهم در خصوص بزه ارتکابی تحقیقات به عمل آمد که مشخص شد وی به روش سرمایه گذاری به سبک شرکت های هرمی، مبالغ را از افراد جدید اخذ و به عنوان سود به افراد قبلی پرداخت و قسمتی از سرمایه را نیز در شمال کشور برای خرید زمین و اسب هزینه کرده است.

فرمانده انتظامی استان همدان در پایان با توصیه به شهروندان گفت: افراد کلاهبردار با پرداخت سود هایی نامتعارف، افراد را به طمع می اندازند و پس از جلب اعتماد آنان و در فرصتی مناسب، پس از جمع کردن پول های مردم به مکانی نامشخص متواری می شوند که در این پرونده با هوشیاری یکی از مالباختگان و سرعت عمل کارآگاهان پلیس ، متهم دستگیر و قسمت قابل توجهی از اموال به صاحبانشان برگردانده شد.

انتهای پیام/

آخرین مطالب