تعدد لیست ها در همدان و سردرگمی مردم؛

لیست ها فقط بار روانی دارند و سبد رای کاندیدی را تغییر نمی دهند/لیست های انتخاباتی یا دورهمی های حزبی

آخرین ویرایش در:
لیست های انتخاباتی را معمولا احزاب سیاسی مجوز دار منتشر می کنند اما گویا نظارت دستگاه های اجرایی در استان تا حدی کمرنگ شده است که هر صنف و رده خاصی برای خود لیستی را اعلام می کند و در حال حاضر حدود ۴۰ لیست برای انتخابات شورای شهر در همدان منتشر شده است.

به گزارش عصر همدان؛ در آستانه انتخابات شورای شهر در همدان شاهد لیست های متنوعی هستیم که خود را مقبول عام و خاص می دانند و با برگزاری جلسات آنلاین و نظر سنجی های متنوع سعی در جلب توجه و معرفی خود دارند، البته نباید نادیده گرفت که در آخرین خبر در فضای مجازی خبر از تایید دو کاندید شورای شهر همدان که رد صلاحیت شده بودند منتشر شده است و بدون شک تایید دو نفر از اعضای قبلی تغییر در نظر سنجی ها و افکار عمومی خواهد داشت.

یکی از کاندیداهای این دوره شورای شهر همدان به خبرنگار ما گفت: متاسفانه برای تبلیغات دست به هر کاری می زنند و از همه مهمتر نظر سنجی های مجازی است که هیچ معیار و منبع خوبی نیستند و بدون هیچ ملاک مشخصی مدام در فضای مجازی منتشر می شوند.

این کارشناس سیاسی در همدان گفت: تعدد لیست ها بیشتر مردم را سردرگم کرده است و تا حالا حدود ۴۰ لیست بیرون آمده است که در روزهای آخر شاید انتشار لیست ها روزانه باشد.

وی افزود: لیست های انتخاباتی را معمولا احزاب سیاسی مجوز دار منتشر می کنند اما گویا نظارت دستگاه های اجرایی در استان تا حدی کمرنگ شده است که هر صنف و رده خاصی برای خود لیستی را اعلام می کند.

این کارشناس سیاسی افزود: مثلا کسی که عضو یک انجمن صنفی خاص است و اختیار کار سیاسی ندارد در حال حاضر بیش از چند لیست داده است و لیست فعالین فرهنگی همدان بیش از ۵ لیست معرفی شده اند.

وی گفت: باید بدانیم برخی لیست ها هیچ ساز و کار مشخصی ندارند و در دوره قبل هم افرادی که انتخاب شدند همگی در یک لیست خاص جای نداشتند و لیست ها بیشتر بار روانی داشتند تا اینکه در افزایش سبد رای فردی سهیم باشند.

احمد حسین فلاحی نماینده مردم همدان نیر در خصوص تایید دو نفر از اعضای شورای شهر گفت: این مطلب صحت دارد و در لیست تایید و عدم تایید افراد تغییراتی ایجاد شده است و فقط مختص همدان نیست بلکه همه شهرستانها تغییراتی داشته اند.

وی افزود: به دنبال بررسی موارد هستیم که علت تایید و رد صلاحیت مجدد افراد مشخص شود.

انتهای پیام/ آ

آخرین مطالب