رئیس دادگستری کل استان همدان در دیدار رئیس قوه قضاییه با قضات و کارکنان دادگستری استان:

همدان رتبه اول اتقان آرای قضات، رتبه اول شورای حل اختلاف استان در مصالحه پرونده ها و رتبه سوم رضایتمندی را در کشور دارد/کاهش میانگین سن دادستان ها

محمدرضا عدالتخواه در ابتدای جلسه دیدار رئیس قوه قضاییه با قضات و کارکنان دستگاه قضایی گزارشی از اقدامات دادگستری همدان ارائه داد.

به گزارش خبرنگار عصر همدان؛ محمدرضا عدالتخواه، مدیر کل دادگستری استان همدان در ابتدای جلسه دیدار رئیس قوه قضاییه با قضات و کارکنان دستگاه قضایی گزارشی از اقدامات دادگستری همدان ارائه داد.

عدالتخواه ضمن اعلام آمار عملکرد دادگستری، گفت: آمار مختومه پرونده های استان در کل مثبت است. مجموعا ۵۱۳۵۰۹ پرونده اجرایی در دادگستری جریان و مختومه شده. ازین تعداد ۳۸۳۸۱ فقره با مصالحه ختم شده که ۷/۵ درصد از پرونده ها را شامل می شود.

وی افزود: شورای حل اختلاف استان با مجموع اجرای احکام ۴۵درصد مصالحه رتبه اول شاخصه کشوری را کسب کرده که این آمار بطور میانگین در کشور ۳۲ درصد است. البته در چشم انداز این میزان ۵۰ درصد اعلام شده که ان شاالله در سال بعد به آن می رسیم.

عدالتخواه گفت: آمار پرونده های وارده نقطه ای در ۸۱۴۱۴۱ پرونده مختومه داشتیم. آمار معوقات ۷۲ درصد کاهش داشته و امار واقعی ۸۵ مختومه است.

وی در مورد توضیح وضعیت زندان های استان همدان گفت: پیشرفت خوبی در عدم استفاده از نهادهای جاگیزین حبس داشتیم در سال ۹۹ نسبت به ۹۸، که این میزان در استان ۱۵ درصد کاهش داشته.

عدالتخواه با بیان اینکه در غرب کشور بالاترین امار زندانی را استان همدان دارد، گفت: این موضوع شایسته این استان نیست. البته این امر آسیب شناسی شده و سعی داریم از نهاد عفو استفاده کنیم.

رییس دادگستری کل استان همدان اظهار کرد: بطور میانگین ۵۸۸ نفر در ماه ۴و۵ نفر هر ماه را ۷۹ تن زندانی از نهاد طرح قرانی حبل المتین قرانی استفاده کردیم

وی گفت: رتبه اول آزادی مشروط  در کشور مربوط به استان همدان است.

عدالتخواه گفت: ۳۷ شعبه اضافه به شعب دادرسی استان همدان اضافه شده.

رییس دادگستری همدان تاکید کرد: اقدامی که در جهت رفع موانع تولید در استان داشتیم برای رفع بیکاری، شامل ممانعت از بیکاری ۱۶۹ کارگر و تعطیل شدن ۲۸ کارگاه واحد تولیدی بوده.

وی گفت: همچنین آمار خوبی شامل ۱۵۹۴ دادرسی الکترونیکی، و ۹۲ ابلاغ الکترونیکی داشتیم.

عدالتخواه در مورد کادر سازی گفت: میانگین سن دادستان ها در استان ۵ سال کاهش داشته و از ۲۲۷ قاضی ، ۱۷۰ قاضی تغییر سمت یافتند.

عدالتخواه اعلام کرد که همدان رتبه اول اتقان آرای قضات در کشور و ۸۳ درصد رضایتمندی یعنی رتبه سوم در کشور را داراست.

انتهای پیام/

آخرین مطالب