بیشترین بازدیدها

یادداشت

امام جمعه همدان در جلسه بزرگداشت روز قدس:

جریان قدس و فلسطین تجربه‌ای ۷۰ ساله از تقابل بین دیپلماسی و میدان است/واقعه بمباران و شهادت نمازگزاران و راهپیمایان همدانی در روز قدس سال ۶۱ در سطح ملی معرفی شود

آیت الله حبیب الله شعبانی گفت: جریان قدس و فلسطین تجربه‌ای ۷۰ ساله از تقابل بین دیپلماسی و میدان است و این تجربیات نشان داده که دیپلماسی، بدون مقاومت هرگز جواب نخواهد داد

به گزارش عصر همدان؛ آیت الله حبیب الله شعبانی، نماینده ولی فقیه و امام جمعه همدان، در جلسه بزرگداشت روز قدس با مسئولین استانی اظهار کرد: احساس مسئولیت نسبت به سرنوشت جامعه مسلمین از آموزهای دینی است.

وی با بیان اینکه ایجاد دوگانگی بین دیپلماسی و میدان در جامعه کار شایسته‌ای نیست، افزود: میدان و دیپلماسی مکمل یکدیگر و به تعبیری یک روح در دو بدن هستند، چرا که میدان زمینه را برای دیپلماسی فعال فراهم می‌کند.

آیت الله شعبانی تاکید کرد: جریان قدس و فلسطین تجربه‌ای ۷۰ ساله از تقابل بین دیپلماسی و میدان است و این تجربیات نشان داده که دیپلماسی، بدون مقاومت هرگز جواب نخواهد داد. این جریان مقاومت بود که زمینه ساز عقب نشینی اسراییل شد.

امام جمعه همدان در ادامه بیان کرد: به برخی از افراد که میدان را نفی می‌کنند و تنها تاکید بر مذاکره دارند، این پیشنهاد را می‌دهیم که با مذاکره و دیپلماسی مسئله یمن را حل کنند.

نماینده ولی فقیه در استان همدان ضمن اشاره به اینکه در روز قدس، گروه‌های سرود در سطح شهر با اشعار خود مواضع جریان فلسطین را احیا کنند، از صدا و سیمای مرکز همدان خواست واقعه بمباران و شهادت نمازگزاران و راهپیمایان همدانی در روز قدس سال ۶۱ را در سطح ملی معرفی کند.

انتهای پیام/ط

آخرین مطالب