بیشترین بازدیدها

یادداشت

خشت اول چون نهد معمار کج ...؛

بار رد صلاحیت داوطلبان با محکومیت های کیفری را به گردن هیئت های نظارت انداخته اند!/ هیئت نظارت بر انتخابات از جوسازی ها و تهدیدها نترسید

گفته اند ۹۵ درصد از نامزدهای انتخابات شورای شهر از سوی هیئت های اجرایی تأیید شده، به نظر می خواهند بار رد صلاحیت افرادی حتی با سابقه محکومیت های کیفری را، به گردن هیئت های نظارت بیاندازند(بر اساس برخی شنیده ها و شواهد موجود ) ، برخی از شوراهای شهر فعلی در سطح کشور امتحان خود را پس داده اند، حال کدام منطق، شرع و عرفی اجازه می دهد افرادی نااهل سکان اداره شهر را به دست بگیرند؟

به گزارش خبرنگار عصر همدان؛ در چهار سال اخیر بارها از تلویزیون، روزنامه ها، خبرگزاری ها و سایت های متعدد و رسمی شاهد انتشار اخبار تاسف بار از فسادهای متعدد و محکومیت های تعداد قابل توجهی از اعضای شوراهای شهر و روستا و مدیران شهری در سطح کشور بودیم که همچنان هم ادامه دارد!

خشت اول چون نهد معمار کج …

آیا اگر به راستی هیئت های اجرایی در وهله اول و هیئت های نظارت بر انتخابات شوراها طبق قانون به درستی و کامل و به دور از هر گونه سیاسی بازی و ترس از بیان حقیقت، داوطلبان انتخابات شوراها را زیر ذره بین قرار می دادند باید اوضاع واحوال این تعداد از شوراهای شهر به اینجا می رسید؟

کدام منطق، شرع و عرفی اجازه می دهد افرادی با چنان سابقه کیفری مؤثر و ناصالح، فسادهای اقتصادی و راندبازی های فلان و فلان بتواند در عرصه رقابت های انتخابات وارد شود و از آن طرف با انواع فریب ها و حتی خرید آراء در ضعف های نظارتی و قانونی ،عضوی از شورای شهر گردد؟ اگر چنین نبود نباید شاهد انتشار آن اخبار از فسادهای متعدد تعدادی از شوراها می بودیم.

آیا هر انسان عاقلی خانه خود را هم به دست فردی نااهل می سپارد؟

آیا هیچ فرد عاقلی حاضر می شود خانه خود را برای حتی نیم ساعت که نه، پنج دقیقه به دست افراد مفسد، کلاهبردار و یا نااهل بسپارد؟ پس چگونه با تأیید برخی داوطلبان با پیشینه ای مشخص و به اصطلاح تابلو پای چنین افرادی را به شورای شهر باز می کنیم؟

و اما مصطفی آزادبخت رئیس ستاد انتخابات استان همدان روز گذشته در نشست خبری ستاد انتخابات استان همدان گفته که؛ “در انتخابات شورای شهر نیز بیش از ۹۵ درصد افراد تاکنون تایید و ۴.۶ درصد رد صلاحیت شده‌اند.

وی عنوان کرده؛ “انتخابات شوراهای روستا ۱۰ روز فرصت داریم تا از مراکز چهارگانه استعلام بگیریم.”

آزادبخت خواستار عمل به مر قانون از سوی هیات اجرایی شد و اظهار کرده که؛ “صیانت از رای مردم حق‌الناس است.”

بله حق با جناب آزادبخت است صیانت از رأی مردم حق الناس است. اما آیا تأیید صلاحیت ۹۵ درصدی از سوی هیئت های اجرایی هم درست و عین قانون است؟

آیا نظر هیئت های نظارت هم که از مراجع پنج گانه استعلامات لازم را دریافت می کنند هم مهر تأییدی بر اظهار نظرهای هیئت های اجرایی است؟

یا قرار است بار رد صلاحیت ها را مجدد به گردن هیئت های نطارت بیاندازند و این گونه با اعلام تأیید صلاحیت ۹۵ درصدی داوطلبان انتخابات شوراها، با ایجاد بار روانی در جامعه دست هیئت نظارتی ها را در پوست گردو بگذارند و زمینه را برای از بین رفتن شهادت و شجاعت آنان در رد صلاحیت آنانی که باید فراهم کنند؟

چگونه حرف از عمل به مر قانون و حق الناس می زنیم در حالی که شنیده شده در همین هیئت های اجرایی زمینه ای فراهم شده تا برخی داوطلبان با سوابق محکومیت های مؤثر و سوء پیشنه های چنین و چنان تأیید شوند؟

هیئت نظارت بر انتخابات از جوسازی ها و تهدیدها نترسید

به گزارش عصر همدان؛ امید آن که هیئت های نظارت بر انتخابات شوراها بی توجه به جوسازی ها، فضاسازی ها، سیاه نمایی های دشمنان و دشمنان دوست نما با شجاعت و شهادت به میدان بیایند و دقیق گزارشات و استعلامات مراجع پنج گانه را در نظر بگیرند و از تهدیدها واهمه ای نداشته باشند، چرا که این مراجع بیشتر از مردم عادی بی تردید از پشت پرده های فسادهای مالی و راندهای عده ای سودجو مطلع هستند.گام نخست را درست باید برداشت.

انتهای پیام/ز

آخرین مطالب