بیشترین بازدیدها

یادداشت

لزوم ایجاد نهضت سواد رسانه ای در جامعه/در جنگ رسانه‌ای هوشمند عمل کنیم

مسئول فضای مجازی قرارگاه استان همدان با تأکید بر آموزش سواد رسانه ای در سطح جامعه، گفت: امروز در جنگ رسانه ای دست کسی بالاست که هوشمند تر عمل کند.

به گزارش عصر همدان، حسین ربیعی در نشست فرماندهان پایگاههای مقاومت حوزه بسیج شهرستان اسدآباد با اشاره به اهمیت فضای مجازی در فرمایشات رهبر انقلاب، گفت: فضای مجازی می تواند ابزاری برای مقابله با دشمن در جنگ نرم باشد.

وی تصریح کرد: امروز ما در جنگ رسانه ای با دشمن هستیم و در این جنگ دست کسی بالاست که هوشمند تر عمل کند.

مسئول فضای مجازی قرارگاه استان همدان بااشاره به نظرسنجی های صورت گرفته در زمینه استفاده کاربران از شبکه های اجتماعی داخلی و خارجی، گفت: امروز حدود ۷۱ درصد جمعیت سنی بین ۱۸ تا ۲۹ سال در فضای مجازی حضور فعال دارند و اولویت اولشان اینستاگرام است که البته حضور بانوان ۳ درصد بیشتر از اقایان است که این یک هشدار است.

وی بااشاره به حضور مؤثر بسیج در مقابله با دشمن در میدان جنگ فضای مجازی، گفت: در سالهای اخیر به همت افراد انقلابی و مؤثر، ضد انقلاب نتوانسته است در حوزه گفتمانی فضای مجازی عرض اندام نماید و عمدتاً در تقابل های شکل گرفته چیزی جز شکست را تجربه نکرده است و این نشانه قدرت و تفکر بسیجی و انقلابی است.

ربیعی با تأکید بر آموزش نهضت سواد رسانه ای در جامعه ، گفت: امروزه به دلیل ضعفهای جدی در آشنایی با قواعد و قوانین حوزه رسانه زمینه سؤاستفاده ضد انقلاب فراهم می گردد که یکی از مصادیق بارز آن اعتماد و مصاحبه و اطلاع رسانی دستگاههای دولتی از طریق کانال های تلگرامی فاقد مجوز رسمی فعالیت رسانه ای است.

جانشین فرمانده سپاه ناحیه اسداباد هم بااشاره به عملیات روانی دشمن در جنگ نرم و رسانه ای گفت: امروز بسیج همانگونه که در جنگ سخت افتخار افرینی کرد باید در جنگ رسانه ای و فضای مجازی مقابل دشمن بایستد.

ششیکانی بااشاره به فرصت فضای مجازی برای تقویت و اجرای اهداف نظام، گفت: امروز میتوانیم از این فضا به نفع انقلاب اسلامی بهره ببریم.

انتهای پیام/ن

آخرین مطالب