بیشترین بازدیدها

یادداشت

نماینده ولی فقیه در استان همدان در جلسه ستاد استانی کرونا:

چرا در ایام عید، در زمینه سفرهای نوروزی تصمیمات غیر کارشناسی توسط ستاد گرفته شد؟/ضرورت به روز رسانی پروتکل‌ها و سیاست‌های ستاد ملی بعد از تجربه ۱۳ ماهه

آخرین ویرایش در:
آیت الله حبیب الله شعبانی صبح امروز در جلسه ستاد استانی کرونا اظهار کرد: بعد از گذشت ۱۳ ماه تجربه مقابله با کرونا، این سوال وجود دارد که چرا در ایام عید، در زمینه سفرهای نوروزی تصمیمات غیر کارشناسی توسط ستاد گرفته شد و سفر به بعضی از کشورهای پر خطر آزاد گذاشته شد و شاهد تردد چند میلیون خودرو به شهرهای شمالی بوده‌ایم.

به گزارش عصر همدان، آیت الله حبیب الله شعبانی ، نماینده ولی فقیه و امام جمعه همدان، صبح امروز در جلسه ستاد استانی کرونا با بیان اینکه همان طور که در طول یک سال گذشته در مقام عمل با ستاد پیشگیری همراه و هماهنگ بوده‌ایم، گفت: از این به بعد نیز خود را تابع ستاد و ملزم به اجرای دستورات آن می‌دانیم.

وی با اشاره به اینکه: گله‌مندی‌هایی از برخی تصمیم گیری‌های ستاد در طول یک سال گذشته وجود دارد، تاکید کرد: رفتارهای دوگانه ممکن است باعث سلب اعتماد عمومی شود.

نماینده ولی فقیه در استان همدان همچنین گفت: بعد از گذشت ۱۳ ماه تجربه مقابله با کرونا، این سوال وجود دارد که چرا در ایام عید، در زمینه سفرهای نوروزی تصمیمات غیر کارشناسی توسط ستاد گرفته شد و سفر به بعضی از کشورهای پر خطر آزاد گذاشته شد و شاهد تردد چند میلیون خودرو به شهرهای شمالی بوده‌ایم.

آیت الله شعبانی اضافه کرد: در روزهای منتهی به عید نوروز وزیر بهداشت ملتمسانه درخواست عدم سفر را داشت، اما تصمیم‌های ستاد، مانع از انجام سفرهای نوروزی نشد.

امام جمعه همدان با ذکر این نکته که پروتکل‌ها و سیاست‌های ستاد ملی باید بعد از تجربه ۱۳ ماهه به روز رسانی شود، افزود: از آنجایی که هیچ گزارشی مبتنی بر ایجاد آلودگی جدی در محیط‌های مساجد نداشته‌ایم، لازم است سیاست ستاد در مورد مساجد و برگزاری نماز جماعات مبتنی بر واقعیت‌های یک ساله گذشته باشد

نماینده ولی فقیه در استان همدان تعطیلی نماز‌های جمعه به لحاظ تراکم جمعیت را قابل توجیه دانست، و تصریح کرد: تعطیلی نماز جماعت مساجد توجیه منطقی ندارد و لذا بهتر است ستاد در تصمیم گیری های خود تجدید نظر کند.

انتهای پیام/

آخرین مطالب