بیشترین بازدیدها

یادداشت

خودرو گران و گرانتر می شود؛

رئیس شورای رقابت: افزایش قیمت خودرو در بهار قطعی است

رئیس شورای رقابت در خصوص افزایش قیمت کارخانه خودروسازها گفت: قطعا در سه ماه نخست سال ۱۴۰۰ قیمت خودروهای داخلی تولید شده در کارخانه ها افزایش خواهد داشت.

به گزارش عصر همدان، رضا شیوا گفت: در زمستان سال ۹۹ تورم ۱۴ درصد را اعمال نکردیم. اما در بهار میزان تورم بخشی را به علاوه رقم زمستان یکجا به قیمت خودرو اضافه می کنیم.

رضا شیوا درباره قیمت خودرو در سه ماهه اول سال ۱۴۰۰ و عدم افزایش در ۶ ماهه پایانی سال ۹۹ عنوان کرد: در شش ماهه پایانی سال ۹۹ هیچ افزایش قیمتی برای خودرو نداشتیم و سه ماه آخر سال به دلیل اینکه نرخ تورم پایین بود، شورا موافقت با افزایش قیمت نکرد.

رئیس شورای رقابت گفت: در قیمت گذاری همچنان تورم بخشی را مدنظر قرار می دهیم، کنون برای تصمیم گیری قیمت خودرو در سه ماه اول سال ۱۴۰۰، منتظر تورم بخشی هستیم تا بانک مرکزی آن را مشخص کند و در نهایت بر اساس تورم بخشی قیمت خودرو نیز تغییر خواهد کرد.

همکاری خودرو سازهای ایرانی با چینی ها چه شد؟

باشگاه خبرنگاران جوان در اوایل فروردین ماه از مزایای قرارداد ۲۵ ساله ایران با چین نوشت: سند جامع همکاری ایران و چین در حالی هفتم فروردین ماه ۱۴۰۰ به امضا رسید که طبق مفاد این قرارداد دو خودروساز ایرانی موظف به همکاری با خودروسازان چینی هستند.

این خبر گزاری از زمزه هایی درباره همکاری دو خودرو ساز بزرگ کشور با خودرو سازهای چینی و انتقال فناوری های نوین بین صنعت خودرو دو کشور خبر داده بود و نوشت: جزئیات جایگاه صنعت خودرو ایران در سند جامع همکاری ایران و چین مشخص شده است.

به گزارش عصر همدان، چند روزی از امضای این قرارداد نگذشته است که امروز رضا شیوا رییس شورای رقابت از افزایش قیمت دو مرحله ای خودرو خبر داد.

این افزایش قیمت نتیجه ای جز آشفتگی در بازار کشور در همه زمینه هارا نخواهد داشت.

انتهای پیام/ط

آخرین مطالب