بیشترین بازدیدها

یادداشت

رئیس اداره حفاطت از محیط زیست نهاوند خبر داد؛

راه اندازی ایستگاه آنلاین سنجش آلودگی هوای نهاوند

مهرداد سلگی گفت: بر روی تلویزیون شهری نهاوند ایستگاه سنجش و پایش میزان آلودگی هوای نهاوند راه اندازی می شود.

به گزارش عصر همدان، مهرداد سلگی، رئیس اداره حفاطت از محیط زیست نهاوند در گفت و گو با خبرنگاران گفت: با توجه به رشد بار ترافیک خودرویی و آلاینده های محیطی و اهمیت پایش کیفیت هوا، اطلاع رسانی به موقع به شهروندان مهم است.

وی اظهار داشت: بر همین اساس با تلاش و مکاتبات اداره حفاظت محیط زیست شهرستان نهاوند با شهرداری نهاوند، جهت راه اندازی سیستم آنلاین سنجش آلودگی هوا بر روی تلویزیون شهری این اقدام با مساعدت شهرداری انجام گرفته است.

سلگی افزود: در این ایستگاه سنجش آلودگی هوا ۳ پارامتر اصلی شامل ذرات معلق با قطر کمتر از ۲٫۵ میکرون، دی اکسید گوگرد و دی اکسید نیتروژن اندازه گیری می شود.

وی ادامه داد: این پارامترها در حال حاضر مهمترین آلاینده های هوا در نهاوند بوده و با نصب آنالایزرهای مربوط به این آلاینده ها می توانیم وضعیت کیفی هوای شهر را پایش کنیم.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست نهاوند افزود: بهره برداری از ایستگاه های سنجش آلودگی هوا از دو منظر قابل اهمیت است اول اینکه شهروندان می توانند از وضعیت کیفی هوای منطقه اطلاع پیدا کنند و بیماران در روزهای آلوده کمتر خود را در معرض آلودگی هوا قرار دهند.

وی گفت: اهمیت بعدی این ایستگاه این است که در صورت افزایش شدید آلودگی هوا امکان بررسی منابع آلودگی سریع تر و تصمیم گیری بهتر خواهد بود.

آخرین مطالب