بیشترین بازدیدها

یادداشت

در ستاد تنظیم بازار اسدآباد مطرح شد؛

رئیس صمت: مصرف ۱۰ تن برنج و ۱۰ تن مرغ به صورت روزانه در اسدآباد/مصرف پایین گوشت قرمز در اسدآباد به دلیل فقر مردم!/سرپرست فرمانداری:لزوم جذب سهمیه کالاهای اساسی

در آستانه فرارسیدن عید نوروز، روز گذشته ستاد تنظیم بازار شهرستان اسدآباد به ریاست سعید کتابی، سرپرست فرمانداری اسدآباد در سالن جلسات فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش عصر همدان؛ رحیم قربانی، رئیس اداره صمت شهرستان اسدآباد با ارائه گزارشی از افزایش و کاهش برخی از کالاها، اظهار کرد: در حال حاضر اقلامی مانند قند، شکر ، روغن، لاستیک دارای افزایش قیمت و اقلامی چون حبوبات ، کاغذ، پودرهای شوینده کاهش قیمت را داشتیم.

وی تصریح کرد: جمعیت اسدآباد به صورت میانگین روزانه ۱۰ تن برنج مصرف می‌کنند و این در حالی است که در آخرین ماه سال و در آستانه نوروز نیاز شهرستان به ۱۰۰ تن برنج است.

رئیس اداره صمت شهرستان اسدآباد ادامه داد: در زمینه مصرف مرغ و گوشت قرمز در شهرستان اسدآباد به دلیل مردم فقیری که داریم، مصرف مرغ بالاتر از گوشت قرمز است و روزانه ۱۰ تن مصرف می کنند.

وی با اشاره به نیاز شهرستان به ۴ تن روزانه روغن خوراکی، گفت: ۳۵۰ حلب روغن نباتی در شهرستان موجود است که بنا داری بین کمیته امداد، بهزیستی و انجمن حمایت از زندانیان توزیع کنیم.

قربانی با اشاره به انتشار برخی از مطالبات مردم در فضای مجازی و عدم نظارت بر بازار، گفت: می گویند نظارتی بر اصناف شهرستان نیست این در حالی است که سامانه ۱۲۴ ما فعال و در اسرع وقت تخلفات پیگیری می شود.

وی از ادمین کانال‌های تلگرامی در شهرستان خواست پیام های اعتراضی مردم را قبل از انتشار برای آنان ارسال کنند و در صورت عدم پیگیری بعداز ۴۸ ساعت منتشر کنند.

در ادامه راستار یکی از کارکنان تعزیرات حکومتی شهرستان اسدآباد با ارائه گزارشی از رسیدگی به پرونده متخلفان، در پاسخ به سؤال سرپرست فرمانداری در خصوص عدم حضور رئیس این اداره گفت: آقای بنی اردلان یکشنبه‌ها را در اداره تعزیرات شهرستان رزن هستند.

وی ادامه داد: از ۱۴ فقره پرونده در تعزیرات در طی دو ماه گذشته حدود ۱۲ فقره آن رسیدگی و به مرحله اجرای حکم رسیده و مابقی در حال پیگیری و رسیدگی است.
این کارمند تعزیرات به ۱۲ گشت سیار مشترک با ادارات بهداشت و صمت در این شهرستان هم اشاره کرد.

سعید کتابی، سرپرست فرمانداری اسدآباد هم با تأکید بر اجرا و پیگیری مصوبات با جدیت بیشتر، گفت: موضوعات این ستاد با اقلام و مایحتاج مردم و معیشتی آنان سرکار دارد که باید با جدیت بیشتری پیگیری و خروجی داشته باشد.

وی تصریح کرد: در آستانه فرارسیدن عید نوروز و نیاز مردم به اقلام و کالاهای اساسی، گفت:خوشبختانه با توجه به گزارش اداره صمت، کالای اساسی خریداری و مشکلی در کشور وجود ندارد، بنابراین نگرانی و دغدغه ای در خصوص کالای اساسی نداریم، تنها بحث در زمینه توزیع صحیح است که باید مدیریت شود.

سرپرست فرمانداری اسدآباد با اشاره به ابلاغ سهمیه کالاهای اساسی استان‌ها، گفت: نیاز است که اداره صمت سهمیه اختصاصی به شهرستان برای جذب پیگیری کند.

وی با تأکید بر نظارت بیشتر در زمینه توزیعی کالاهای اساسی، گفت: اینکه اداره صمت بیان کند ما عامل نداریم، قابل قبول نیست و سهمیه باید جذب شود.

کتابی با تأکید بر اینکه عدم جذب سهمیه کالاهای اساسی توجیهی ندارد و از کسی پذیرفته نیست، گفت: برای پرداخت وام به اتحادیه‌ها سه بانک عامل را مشخص کردیم که این وام نیاز به ضامن ندارد و فقط سفته نیاز است.

وی با تأکید بر فروش مرغ به نرخ مصوب قانونی، گفت: باید با متخلفان فروش مرغ به قیمت بالاتر برخورد شود.

سرپرست فرمانداری اسدآباد با بیان اینکه از امروز تا پایان سال صبح و ظهر و وقت اداری نداریم و باید با همت اتحادیه ها امر نظارت و بازرسی از بازار به خوبی انجام شود، افزود: هر چه نظارت بیشتر باشد، قطعا رضایتمندی مردم را همراه خواهد داشت.

وی یادآور شد: نمی خواهم بگویم نظارت بر بازار و اقلام و کالاها نیست، اما آنچه انجام می‌شود، مناسب این ایام نیست.

کتابی در بخش دیگری از سخنانش به عدم رعایت پروتکل بهداشتی در نانوایی ها اشاره کرد و گفت: متأسفانه بهداشت در نانوایی ها و زدن ماسک جدی گرفته نمی‌شودو نیاز است که برخورد و حتی در مواردی پلمب صورت بگیرد.

وی با تأکید بر اینکه فروش فوق العاده در این ایام نداریم، گفت: این امر موجب ازدحام جمعیت و شیوع ویروس کرونا می شود و درصورت مشاهده چنین تبلیغاتی برخورد خواهیم کرد.

سرپرست فرمانداری اسدآباد با بیا اینکه انبار کالاهای شهرستان باید در سامانه انبار ثبت شوند تا از امر احتکار جلوگیری شود، افزود: ۳۵۰ حلب روغن نباتی هم با اولویت کمیته امداد، بهزیستی، انجمن حمایت از زندانیان بدون ایجاد ازدحام توزیع شود.

وی با اشاره به وضعیت آبی در شهرستان اسدآباد فعالیت دستفروشان مانعی ندارد، گفت: البته این امر باید با رعایت پروتکل بهداشتی انجام شود و در این زمینه شهرداری متولی است.

کتابی در پایان جلسه نیز گفت: جلسات این ستاد باید خروجی داشته باشد و این نباشد که ما از کار اداری بزنیم و دور این میز بدون اثرگذاری بنشینیم.

اعضای این ستاد به جزء سرپرست فرمانداری و رئیس اداره صمت و یکی از کارکنان تعزیرات حکومتی اظهار نظری در هیچ کدام از موارد نداشتند.

انتهای پیام/ن

آخرین مطالب