بیشترین بازدیدها

یادداشت

با حضور مسئولین جانشین فرماندهی سپاه انصارالحسین(ع) و مدیر کل آموزش و پرورش استان همدان؛

عملیات راهیان نور مجازی دانش آموزی استان همدان افتتاح شد/بارگزاری راهیان نور مجازی در سامانه شاد/راهیان نور، مانع گسست نسلی در جامعه و جوانان امروز می شود+ تصاویر

عملیات افتتاحیه راهیان نور مجازی سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان با رمز یا علی بن موسی الرضا و با حضور سردار مهدی فرجی و محمد پورداوود در محل باغ موزه دفاع مقدس همدان آغاز شد.

به گزارش عصر همدان، سردار مهدی فرجی،‌ جانشین سپاه انصار الحسین استان همدان و محمد پورداوود، مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان با رمز یا علی بن موسی الرضا عملیات افتتاحیه راهیان نور استان همدان را آغاز کردند.

جانشین سپاه انصار الحسین استان همدان طی این مراسم گفت: در سال ۱۳۶۵ در منطقه شلمچه حداقل بیش از ۱۰۰۵ شهید تقدیم انقلاب اسلامی شد. دانش آموزان با حضور در صحنه های پیکار حق علیه باطل با تمام وجود ایستادگی کردند.

وی در ادامه عنوان کرد: دبیرستان ابن سینا، دبیرستان شریعتی و دبیرستان امام خمینی (ره) نمونه ای از مدارسی بودند که دانش آموزان آنها پابه پای سایر رزمنده ها در سخت ترین عملیات ها جان فشانی کردند.

سردار فرجی ضمن تشکر از مجموعه آموزش و پرورش که با سپاه ، در ایام راهیان نور همکاری داشتند، افزود: در شرایطی که دشمن همه جانبه ورود پیدا می کند با تمام مشکلاتی که بین خودشان دارند ولی همچنان از ایران دست برنداشتند. ما با مدیریت و رهبری فرماندهی کل قوا کشور امنی داریم.

جانشین سپاه انصار الحسین استان همدان گفت: امریکایی که این همه در مورد دموکراسی و حقوق بشر دم میزد الان خودش در گرداب مشکلات گرفتار شده و خون شهید سلیمانی دامن گیر امریکا شده است.

سردار فرجی در پایان افزود: ما در کشور مشکلات داریم اما غیر قابل حل نیست با وجود جوانان و نوجوانان همه مشکلات قابل حل است.

راهیان نور، مانع گسست نسلی در جامعه و جوانان امروز

مدیر کل آموزش و پرورش استان همدان در این مراسم با ادای احترام به همه شهدای گرانسنگ انقلاب اسلامی و مدافع حرم گفت: در زمینه نیروی انسانی و تجهیزات در دفاع مقدس محدودیت فراوان داشتیم اما در انقلاب اسلامی معنویت سرلوحه کار بود و روحیه ایثار و شهادت جاری بود و توانستیم در مقابل همه ابرقدرت ها ایستادگی کنیم.

پورداوود با مهم شمردن فلسفه زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا عنوان کرد: راهیان نور از جمله مسائل عمده فرهنگی است که مانع گسست نسلی در جامعه و جوانان امروز می شود.

وی در ادامه گفت :اعتقاد داریم راهیان نور معنویت را در بین دانش آموزان تقویت می‌بخشد. وقتی دانش آموزان خاطرات شهدا را مرور می کنند بعد از اینکه از مناطق عملیاتی دفاع مقدس برمی گردند تحت تاثیر قرار میگریند.

مدیر کل آموزش و پرورش استان همدان افزود: سال گذشته که کرونا نبود ۸ هزاردانش آموز راهی اردو های راهیان نور شدند. امسال راهیان نور مجازی را در سامانه شاد بارگزاری میکنیم. این روحیه ایثار و شهادت و فرهنگ‌دفاع را انشاالله با این اقدامات در بین دانش آموزان ساری و جاری کنیم.

پور داوود در پایان گفت: کارهای بسیار خوبی در بسیج دانش آموزان ایجاد شده که مرهون بسیج و سپاه پاسداران است.

در پایان مراسم افتتاحیه راهیان نور مجازی، تعدادی از دانش آموزان مدارس همدان بصورت نمادین از باغ موزه دفاع مقدس دیدن کردند.

حاج محمود احدیان پیشکسوت دفاع مقدس راوی خاطرات هشت سال دفاع مقدس نیز با حضور در غرفه های باغ موزه دفاع مقدس، ضمن خاطره گویی برای دانش آموزان گفت: در دوران دفاع مقدس نوجوانان و جوانان کم سن و سال با تمام وجود و ایمان به خداوند در کنار سایر رزمنده ها مجاهدت می کردند.

انتهای پیام/ط

آخرین مطالب