بیشترین بازدیدها

یادداشت

با وجود صف جوانان بیکار همدانی؛

پای غیر بومی ها به پتروشیمی هگمتانه هم باز شد

در حالیکه صف بیکاری جوانان همدانی که مدارک معتبر دانشگاهی دارند طولانی و ممتد است، اما شاهد حضور شهروندان لرستانی و کرمانشاهی در پتروشیمی هگمتانه هستیم.

به گزارش عصر همدان، کارخانه شرکت پتروشیمی هگمتانه همدان پنج شنبه ۴ دی سال جاری توسط رئیس‌جمهور از طریق ویدیو کنفرانس افتتاح شد.

این کارخانه که در ده کیلومتری همدان قرار دارد، در زمینه تولید گرانول در دسته پزشکی و پی‌وی‌سی مورد نیاز تولید سیم و کابل فعالیت می‌کند.

کارخانه پتروشیمی همدان در حالی افتتاح شده که شنیده ها حکایت از جذب افراد غیر بومی در این کارخانه دارد و شهروندان جوانان کرمانشاهی و لرستانی در این کارخانه دارد که مشغول به کار شده اند و این در حالی است که بسیاری از جوانان همدانی همچنان بیکار هستند.

یکی از مهندسین قدیمی این کارخانه به خبرنگار ما گفت: متاسفانه با رابطه و بدون رعایت کوچکترین ضابطه ای تمام کارکنان و کارگران پتروشیمی کرمانشاهی و لرستانی هستند تا جایی که جوانان همدانی با مدارک معتبر و مرتبط جایی در این واحد تولیدی ندارند.

وی افزود: این مساله تا جایی پیش رفته که باعث تنزل جایگاه کارکنان همدانی شده است.

وی با اشاره به اینکه تمام مدیران و مسئولین پتروشیمی غیر بومی هستند گفت: طبیعی است وقتی مدیری بومی نباشد دلیلی بر جذب افراد بومی ندارد و چون سهام اصلی این کارخانه مربوط به بخش خصوصی و مقدار کمی دولتی است ، افراد زیادی تصمیم گیرنده هستند.

انتهای پیام/ آ

آخرین مطالب