افکار عمومی شفاف سازی می خواهند؛

فرماندار تویسرکان تیرماه: با تخفیف ۲۵ درصدی عوارض مخالفم؛ مهرماه: با تخفیف ۴۰درصدی عوارض موافقم!

فرماندار تویسرکان به عنوان عضو کمیته انطباق شهرستان تیرماه سال جاری با ذکر دلایل قانونی با مصوبه شورای شهر مبنی بر تخفیف ۲۵درصدی عوارض مخالفت کرد، اما مهر ماه با ورود چند عضو دیگر و تعیین سرپرست برای شهرداری بر مصوبه تخفیف ۴۰درصدی مهر تأیید زد.مطالبه مردمی؛ آن مخالفت چه بود و این موافقت چه؟

به گزارش خبرنگار عصر همدان؛ ۱۹ مهر ماه سال جاری احسان پیری شهردار تویسرکان به دلایلی نامعلوم از این سمت کنار گذاشته می شود، با پیگیری ها، اعتراض و شکایت او به دیوان اداری و ذکر دلایل قانونی بالاخره از اواسط آذرماه مجدد سکان شهرداری را به دست گرفت.

پیری در گفت و گوی آنلاین خود در فضای مجازی در پاسخ به سوالات مردمی در این باره گفته که؛ «استیضاح حق قانونی شورا است، اما در قانون روند استیضاح باید رعایت شود، که در خصوص استیضاح اینجانب این روند انجام نشده بود و در دیوان عدالت اداری مسجع و رای موقت اعاده به کار بنده صادر شد.»

و اما این روزها با انتشار نامه ای با امضای حسینی فرماندار تویسرکان در فضای مجازی درباره تخفیف عوارض در زمانی که پیری شهردار نبوده، بیشتر از همیشه چالش ها و مصوبات شورای شهر تویسرکان همه را به فکر برده و حیرت زده کرده است.

طبق آن نامه فرماندار تویسرکان به عنوان عضو کمیته انطباق شهرستان چهارم تیرماه سال جاری با ذکر دلایل قانونی با مصوبه شورای شهر مبنی تخفیف ۲۵درصدی عوارض مخالفت کرده و گفته « هر گونه بخشودگی و تخفیف عوارض مطابق تبصره ۳ ماده ماده قانون مالیات بر ارزش افزوده و همچنین تبصره ذیل ماده ۱۸۱ برنامه پنجم توسعه ممنوع است».

اما چند ماه بعد یعنی در مهر ماه با ورود چند عضو دیگر و تعیین سرپرست برای شهرداری این شهر بر مصوبه تخفیف ۴۰درصدی مهر تأیید زد.

مطالبه مردمی آن است که آن مخالفت چه بود و این موافقت چه؟

امروز در فضای مجازی مردم از رفتار دو گانه فرماندار تویسرکان و عدم پاسخگویی او به ویژه درباره اتفاقات شورای شهر گلایه مند هستند، یکی از سوالات همشهریان این است که آیا آن تخفیف ۴۰ درصدی به نفع بساز و بفروش ها شده و یا به نفع مردم؟ آنان می خواهند فرماندارشان بیاید و در تریبون های رسانه ای دراین باره توضیح شفاف ارائه دهد.

این مجموعه خبری، آمادگی دارد که پاسخ های فرماندار و اعضای شورای شهر درباره تخفیف ۴۰ درصدی را برای تنویر افکار عمومی منتشر کند.

انتهای پیام/ز

آخرین مطالب