• امروز : دوشنبه - ۲۰ آذر - ۱۴۰۲
  • برابر با : Monday - 11 December - 2023
4
مدیرکل بیمه سلامت استان همدان:

۸۵۰ هزار نفر در همدان بیمه سلامت رایگان می‌گیرند

  • کد خبر : 202077
  • 03 آبان 1402 - 8:39
۸۵۰ هزار نفر در همدان بیمه سلامت رایگان می‌گیرند
مدیرکل بیمه سلامت استان همدان از بیمه رایگان تعداد ۸۵۰ هزار نفر در سطح استان خبر داد.

به گزارش عصر همدان؛ فریبرز نیاستی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در حال حاضر ۸۵۰ هزار نفر در همدان خدمات رایگان بیمه سلامت می‌گیرند اظهار کرد: دو دهک درآمدی چهارم و پنجم  نیز به جمعیت بیمه سلامت رایگان استان پیوستند.

وی با بیان اینکه به استناد بند الف ماده ۷۰ قانون برنامه ششم توسعه و قوانین بودجه سنواتی طی ۲ سال گذشته؛ ۳ دهک مشمول بیمه رایگان بودند گفت: این سه دهک از ابتدای سال گذشته توسط وزارت تعاون، رفاه و کار اجتماعی و سازمان هدفمندی یارانه‌ها دهک‌بندی شده و سپس به بیمه سلامت معرفی می‌شدند تا زیر پوشش بیمه رایگان قرار گیرند.

مدیرکل بیمه سلامت همدان خاطرنشان کرد: سازمان بیمه سلامت ایران در راستای تسهیل و تامین پوشش بیمه همگانی پیشنهاد داد که دهک‌های بیشتری مشمول بیمه رایگان شوند که بر این اساس هیات وزیران طی هفته گذشته مصوبه‌ای را به تصویب رساند که دو دهک به مجموع دهک‌های قبلی اضافه شود.

 وی با اشاره به اینکه از این پس ۵ دهک نخست درآمدی زیر پوشش بیمه سلامت رایگان قرار می‌گیرند افزود: بر این اساس قریب به ۴۷ هزار و ۸۲۵ نفر در گروه دهک ۴ و ۵ به جمعیت بیمه رایگان استان اضافه می‌شوند.

نیاستی عنوان کرد: پیش از این دهک درآمدی ۴ باید ۱۰ درصد مبلغ حق بیمه سالانه و دهک درآمدی پنجم نیز ۲۰ درصد از حق بیمه یک میلیون و ۴۳۵ هزار و ۲۰۰ تومانی مصوب برای سال جاری را پرداخت می‌کردند.

وی افزود: به منظور افزایش رضایتمندی بیمه‌شدگان و نیز تسهیل در اجرای بیمه سلامت همگانی فراگیر برای آحاد افراد جامعه، از این پس میزان مشارکت در پرداخت حق بیمه دهک‌های ۶ تا ۹ نیز کاهش یافته است.

مدیرکل بیمه سلامت همدان گفت: بر این اساس میزان پرداختی دهک ششم از ۳۰ درصد به ۲۰ درصد، پرداختی دهک هفتم از ۴۰ درصد به ۳۰ درصد، پرداختی دهک هشتم از ۶۰ درصد به ۴۰ درصد، پرداختی دهک نهم از ۸۰ درصد به ۵۰ درصد کاهش یافته و میزان پرداختی حق بیمه دهک دهم نیز بدون تغییر باقی مانده است.

وی با اشاره به اینکه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نتیجه ارزیابی وسع متقاضیان را به صورت برخط به سازمان بیمه سلامت اعلام می‌کند افزود: افرادی که نتیجه ارزیابی وسع آنها از سوی وزارتخانه اعلام نشده، می‌توانند با دریافت بیمه سلامت همگانی (ایرانیان) رایگان برای یک بار به مدت یک ماه از مزایای پوشش بیمه سلامت بهره‌مند شوند.

نیاستی با بیان اینکه در حال حاضر یک‌میلیون و ۸۰ هزار و ۱۸۳ نفر یعنی حدود ۶۰ درصد جمعیت استان زیر پوشش بیمه سلامت هستند گفت: این جمعیت در چهار صندوق بیمه‌ای شامل صندوق روستائیان ۶۵۱ هزار و ۳۸۹ نفر، صندوق کارکنان دولت ۱۲۲ هزار و ۶۰۵ نفر، صندوق سایر اقشار ۶۵ هزار و ۵۷۵ نفر و صندوق ایرانیان ۲۳۷ هزار و ۶۱۴ نفر عضویت دارند.

انتهای پیام/ د

لینک کوتاه : http://asrehamedan.ir/?p=202077
  • دیدگاه‌ها برای ۸۵۰ هزار نفر در همدان بیمه سلامت رایگان می‌گیرند بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.