• امروز : سه شنبه - ۱۴ آذر - ۱۴۰۲
  • برابر با : Tuesday - 5 December - 2023
10
معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور خبر داد:

بورسیه ۳ دانشجوی غزه در دانشگاه بوعلی سینا همدان

  • کد خبر : 204030
  • 22 آبان 1402 - 13:19
بورسیه ۳ دانشجوی غزه در دانشگاه بوعلی سینا همدان
معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور در راستای حمایت از مردم غزه و زنان مظلوم غزه گفت: امروز به صورت نمادین سه دانشجوی غزه را بورسیه می‌کنیم و در آینده دانشگاه‌های دیگر نیز در این راستا اقدام می‌کنند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی«عصر همدان» پیش از ظهر امروز نخستین نشست بین المللی زنان ایرانی معماران تمدن ساز در نهضت ترجمه(جهاد تبیین در الگوی سوم) با معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده‌ و فرهیختگانی از ۱۵کشور جهان در دانشگاه بوعلی سینا همدان برگزار شد.

در این مراسم انسیه خزعلی با اشاره به تحولات اخیر در منطقه و فلسطین اشغالی گفت: دنیا امروز به سمتی حرکت کرده است که ملت ها متوجه باشند نباید به امید مجامع بین‌المللی باشند.

وی با بیان اینکه انتظار از مجامع بین‌المللی برای آنکه اقدامی برای مظلومان غزه کنند ثمر نخواهد داشت افزود: مقاومت این موضوع را متوجه شد و برای حفظ عزت باقی مانده ملت خود ترجیح داد مقاومت کند و حتی بمیرد اما ذلت نپذیرد و این درسی است که امام حسین(ع) برای تاریخ به جا گذاشت.

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور ادامه داد: زنان غزه از صبورتربن و مقاوم‌ترین زنانی هستند ک سراغ داریم؛ آن‌ها در محاصره زندان رو‌باز هستند و حاضر نشدند وطن خود را ترک کنند.

خزعلی با بیان اینکه زنان غزه فرزندان خود را به جبهه مقاومت می‌فرستند و خم به اَبرو نمی‌آورند تصریح کرد: زنان مقاوم ما در ایران، در زمان انقلاب، دفاع مقدس، دفاع از حریم حرم و دفاع از امنیت نشان دادند که آن گوهری که اسلام در وجود آنها نهاده بزرگترین سرمایه‌ای است ک می‌تواند عزت و اقتدار یک کشور را تضمین کند.

وی با اشاره به اینکه حرکتی که زنان ما در انقلاب به خرج دادند وصف ناشدنی است گفت: خانم دباغ یک بانوی نمونه، شجاع و الگوی سومی است که در این سرزمین رشد کرد و همواره مورد تقدیر امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی بود و هست.

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور ادامه داد: رهبر معظم انقلاب با عظمت از ایشان و حرکت اجتماعی، سیاسی و فرهنگی ایشان یاد می‌کنند.

خزعلی با تأکید بر اینکه زنان ایرانی به عنوان مادران و همسران شهدا نشان دادند شهید زندگی کردن کم از شهید شدن ندارد اظهار کرد: کسی که پاره تن خود را به راحتی برای کشور تقدیم می‌کند هدفی بزرگ دارد.

وی خاطرنشان کرد: همه انسانیت و شرافت ما به این است که ارزش‌های خود را پاس بداریم و آن را معامله نکنیم، زندگی ما انسانی است و با زندگی مادی و حیوانی تفاوت دارد.

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور با بیان اینکه اگر علمی که امروز زنان می‌آموزند با فرهنگ تزکیه، ایمان و انسانیت همراه نباشد ارزش ندارد گفت: هر مرد و زنی که عمل صالح انجام بدهد و با ایمان و اعتقاد قلبی باشد، خداوند حیات طیبه را برای او فراهم می‌کند که همان آمال انسانیت است.

خزعلی با اشاره به اینکه در الگوی سوم دنبال آنیم تا علم، عمل و ایمان را با هم همراه و هماهنگ کنیم تصریح کرد: امیدوارم شما دانشجویان که برای طلب علم به سرزمین ایمان و اهل بیت آمدید با دست پر و کوله‌باری که موجب حرکت و سازندگی در کشور خود باشد برگردید.

وی در خصوص ترجمه آثار مقاومت در استان همدان گفت: صدای ما گاهی به جوان نمی‌رسد و یا از بلندگویی دیگر و یا تصویری غلط به جوانان می‌رسد، یکی از راه‌های آنکه اقدامات ایران خصوصا در زمینه زنان و حقوق بشر به جهان منتقل شود ترجمه آثار مقاومت است.

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور تاکید کرد: خاطراتی که از همسران و خانواده شهدا نقل می‌شود بیانگر جریان حیات طیبه در جهان خواهد بود و فرهنگ‌ساز است.

خزعلی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب تعبیری در خصوص فرهنگ دارند افزود: ایشان می‌فرمایند فرهنگ هوای تنفس است و به فرهنگ به عنوان هوای تنفس نگاه می‌کنند و از سوی دیگر نیز می‌فرمایند زنان هوای تنفس محیط و خانواده‌اند و این دو باهم پیوند ناگسستنی دارند.

وی با اشاره به اینکه دشمنان قصد دارند نعمت بزرگی که خداوند به زنان داده است را بگیرند تصریح کرد: دشمن می‌خواهد هویت اصیل زن مسلمان را دچار خدشه کند و علمی که قدرت و توانمندی است اگر با فرهنگ آمیخته نباشد موجب اتفاقاتی می‌شود که در غرب می‌بینید.

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور با تاکید براینکه دشمن امروز انسانیت و خانواده را مورد هدف قرار گرفته است خاطرنشان کرد: اسلام جایگاهی برای زن، خانواده و حفظ ارزش‌ها قائل است اما دشمن برای تخریب این جایگاه تلاش می‌کند.

خزعلی در پایان برای حمایت از مردم غزه و زنان مظلوم غزه گفت: ما امروز به صورت نمادین سه دانشجوی غزه را بورسیه می‌کنیم و در آینده دانشگاه‌های دیگر نیز در این راستا اقدام می‌کنند.
در پایان این مراسم از خانواده‌های شهدا و دانشجویان خارجی دانشگاه بوعلی سینا همدان که در ترجمه آثار مقاومت فعالیت داشتند تجلیل شد.

انتهای خبر/سع

لینک کوتاه : http://asrehamedan.ir/?p=204030
  • دیدگاه‌ها برای بورسیه ۳ دانشجوی غزه در دانشگاه بوعلی سینا همدان بسته هستند

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.