• امروز : شنبه - ۱۱ آذر - ۱۴۰۲
  • برابر با : Saturday - 2 December - 2023
4
قاری بین المللی قرآن کریم:

امور کارهای قرآنی باید به دست متخصصین باشد

  • کد خبر : 200741
  • 20 مهر 1402 - 11:19
امور کارهای قرآنی باید به دست متخصصین باشد
قاری بین المللی قرآن کریم گفت: جهت تبدیل مساجد به پایگاه‌های قرآنی نیاز به متخصص است و اگر افراد در این خصوص متخصص نباشند مردم را از قرآن زده می کنند.

به گزارش عصر همدان؛ مهدی ساعد در گفتگو با خبرنگار ما گفت: در اکثر مساجد خواندن یک صفحه قرآن برگزار می‌شود که این موضوع باید تبدیل به یک نهضت شود.

ساعد با بیان اینکه ما می توانیم از فضا ی مسجد استفاده کنیم به دلیل اینکه همه قشرها وجود دارند، پیرمرد، کودک، نوجوان، جوان، کارمند، دکان دار، راننده، گفت: خیرهای قرآنی را در مساجد شناسایی کنیم، افراد خصوصا دانش آموزانی که استعداد حفظ یا قرائت دارند شناسایی شوند و به کلاس‌های خودشان ارجاع داده شوند.

قاری بین المللی قرآن کریم افزود: در مساجد که پایگاه قرآنی هستند باید کلاس حفظ ، قرائت، و تفسیر داشته باشیم.

وی ادامه داد: یک جریان خوب تفسیری باید شکل بگیرد که افراد مشتاق شوند تا در تمام فعالیت‌های قرآنی ازجمله حفظ، قرائت، تفسیر، هنرهای قرآنی وارد شوند وما یک جهش قرآنی در پایگاه‌های مقاومت داشته باشیم و به تبع این موضوع مسابقات قرآنی، محافل قرآنی، محفل انس با قرآن، شبی با قرآن و اردوهای جهادی قرآنی برگزار گردد.

ساعد گفت: می توان ازدانش آموزان و دانشجویانی که در مساجد هستند برای ارتقا سطح قرآنی، تلاوت یا حفظ به شهرها و روستاهایی که کم برخوردار هستند اعزام شوند و اینها برکاتی هستند که از پایگاه‌های قرآنی مساجد ایجاد می‌شود.

قاری بین المللی قرآن کریم تاکید کرد: پایگاه های قرآنی در مساجد با آموزش، تربیت و توجیه افراد متخصص در امور قرآنی باید پایه ریزی شود تا به نتیجه برسد.

 

انتهای پیام/ب

لینک کوتاه : http://asrehamedan.ir/?p=200741
  • دیدگاه‌ها برای امور کارهای قرآنی باید به دست متخصصین باشد بسته هستند

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.