• امروز : دوشنبه - ۷ اسفند - ۱۴۰۲
  • برابر با : Monday - 26 February - 2024
2

برگزاری مراسم روز دانشجو با مطالبه‌گری از مسئولان

  • کد خبر : 206537
  • 16 آذر 1402 - 10:58
برگزاری مراسم روز دانشجو با مطالبه‌گری از مسئولان
امسال برگزاری مراسم‌های روز دانشجو با سال‌های قبل تفاوتی اساسی داشت و مهمترین اتفاقی که رخ داد حضور مسئولین نظام در همه دانشگاه‌ها بود تا نسبت به سوالات و مطالبه‌گری دانشجویان پاسخگو باشند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری و تحلیلی«عصر همدان» روز دانشجو برای زنده نگه داشتن یاد و خاطره سه دانشجویی است که در اعتراض به دیدار رسمی نیکسون معاون رئیس جمهور آمریکا با شاه پهلوی توسط رژیم ظالم پهلوی به شهادت رسیدند.

امسال برنامه‌های روز دانشجو در استان همدان حال و هوای دیگری داشت؛ حضور مسئولین در دانشگاه‌ها و پاسخ به سوالات دانشجویان اقدامی متفاوت بود که در سال‌های قبل اجرا نمی‌شد و یا اگر اجرا می‌شد نهایتا فقط در یک دانشگاه بود.

برای حضور در جمع دانشجویان دانشگاه پیام نور راهی این دانشگاه شدم، دانشجویان که سراسر شور و شوق بودند به سمت سالن شهید آوینی می‌رفتند، جمعیت زیادی از دانشجویان جلوی در سالن ایستاده بودند چون داخل سالن کاملا مملو از جمعیت بود.

صدای دست و سوت همراه با موسیقی نشان از فضایی شاد و آزاد برای دانشجویان داشت، پس از آغاز رسمی مراسم کمی سرو صداها کم‌تر شد و دانشجویان روی مراسم تمرکز کردند.

در ابتدا رئیس دانشگاه برای سخنرانی پشت تریبون رفت و البته قبل از آغاز سخنان خود گفت امروز قصد ندارد وقت برنامه را با سخنرانی پُر کند و هدف اصلی برگزاری جشن است.

با اتمام سخنرانی کوتاه رئیس دانشگاه پیام‌نور، ویدیو دانشجویان و هدف آن‌ها از تحصیل پخش شد و سپس از فرماندار همدان دعوت به سخنرانی شد.

سخنان فرماندار همدان نشان از نگاه امیدوارانه مسئولان نسبت به آینده سازان کشور داشت اما نکته اصلی که از سخنان مسلم مخفی برداشت شد تربیت مدیران کارآمد بود؛ موضوعی که به گفته وی باعث شده است تا کشور دچار مشکل شود نبود مدیر کارآمد است.

از گوشه و کنار سالن شنیده می‌شد که دانشجویان این صحبت را تایید می‌کنند اما معتقدند مدیران به خوبی انتخاب نمی‌شوند.
با ورود فرماندار همدان به دانشگاه یکی از دانشجویان از او درخصوص مسئله آب و بیمارستان اکباتان پرسیده بود و مخفی در سخنرانی خود آمار و ارقامی در این خصوص ارائه داد.

مراسم تمام شد و کیک روز دانشجو بریده شد، دانشجویان ماندند و اهدافشان که باید برای آن تلاش کنند و آینده سرزمین عزیزمان ایران را بسازند.

انتهای خبر/ سع

لینک کوتاه : https://asrehamedan.ir/?p=206537
  • دیدگاه‌ها برای برگزاری مراسم روز دانشجو با مطالبه‌گری از مسئولان بسته هستند

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.