• امروز : یکشنبه - ۳۱ تیر - ۱۴۰۳
  • برابر با : Sunday - 21 July - 2024
2
«عصر همدان» گزارش می‌دهد؛

پیروزی ایران در میدان انتخابات

  • کد خبر : 219733
  • 17 تیر 1403 - 7:52
پیروزی ایران در میدان انتخابات
درکنار حضور پرشور مردم کشور، ایرانیان مقیم سایر کشورها نیز با وجود فحاشی تعدادی از سلطنت‌طلبان پای صندوق‌های رأی رفتند تا در آینده وطن خود سهیم باشند و در مجموع حضور ۵۰ درصدی ایرانیان در انتخابات، حاکی از پیروزی ایران اسلامی در میدان انتخابات است.

به گزارش خبرنگار سیاسی پایگاه خبری و تحلیلی «عصر همدان» دور دوم چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در کشورمان به پایان رسید و مردم کشور با حضور پرشور خود رئیس‌جمهور منتخب خود را انتخاب کردند.

در سال‌های گذشته فراز و فرودهای بسیاری را پشت سر گذاشتیم و رهبر معظم انقلاب اسلامی در این باره فرمودند:«ما از بخش زیادی از مسیر با وجود شیب‌ تند عبور کرده و به قله‌ها نزدیک شده‌ایم بنابراین امروز روز خسته شدن و نا امیدی نیست بلکه روز شوق و امید و حرکت است.»

مردم کشور در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری با احساس مسئولیت بیشتری پای صندوق‌های رأی حاضر شدند و مشارکت مردمی به پنجاه درصد رسید؛ این درحالی بود که در این مدت کوتاه شاهد انواع هجمه‌های رسانه‌ای دشمن بودیم تا مردم را از حضور در انتخابات پشیمان کند اما این مردم بودند که بازهم ثابت کردند پای نظام و انقلاب ایستادگی می‌کنند.

حسین نعمتی در گفتگو با خبرنگار سیاسی پایگاه خبری و تحلیلی «عصر همدان» با بیان اینکه مشارکت مردم در انتخابات نشان از این داشت که مردم از نظر فهم سیاسی همچون مردم اوایل انقلاب هستند، گفت: این افراد جامعه اتفاقات مهمی رقم می‌زنند و در حوزه بین‌المللی و داخلی هوشیار هستند.

این کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به اینکه اتفاقاتی که از زمان شهادت رئیس‌جمهور شهید تا انتخابات فوری که در کشور برگزار شد اگر در هر کشور دیگر رخ می‌داد چالش‌های زیادی برای آن‌ها رخ می‌داد، افزود: در کشور ما با وجود آنکه سیستم و مردم آماده نبود اما انتخابات در دومرحله به بهترین شکل انجام شد.

وی ادامه داد: با اینکه خارجی‌ها و رسانه‌های دشمن می‌خواستند مشروعیت نظام را هدف قرار دهند اما مردم با هوشیاری خود در انتخابات حاضر شدند و این بیانگر الگو بودن ما در عرصه بین المللی است.

نعمتی با تأکید بر اینکه مردم در انتخاباتی که زودهنگام بود حضور پنجاه درصدی داشتند و ثابت کردند پای نظام خود هستند، گفت: جامعه قدر نظام را می‌داند و در نهایت وظیفه خود را انجام می‌دهد و از این به بعد مسئولان و دولتمردان هستند که باید قدر این مردم را بیش از پیش بدانند.

این کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به اینکه رسانه‌های خارجی و سیاستمداران دنیا نیز در حوزه بین المللی همیشه چشم به نحوه برگزاری انتخابات در کشور را دارند، افزود: این موضوع به این دلیل است که جمهوری اسلامی ایران داعیه‌دار الگوی جدید در حوزه تصمیم‌گیری توسط مردم است.

وی با بیان اینکه الگوی مردم سالاری دینی در ایران آغاز شده و تئوری آن توسط جمهوری اسلامی ایران شکل گرفته است، تصریح کرد: مردم‌سالاری دینی از ایران اسلامی به دنیا مخابره شد و حالا دنیا با دقت بررسی می‌کند که آیا همچنان این نحوه برگزاری انتخابات جوابگوی سلایق نسل جدید است و به روز رسانی می‌شود یا خیر؟

نعمتی خاطرنشان کرد: با حضور ۵۰ درصدی مردم در انتخابات ریاست جمهوری مردم نشان دادند تئوری انتخابات و مردم سالاری دینی سازمان یافته و با تفکر عمیق است و این موضوع یک اتفاق نیست.

این کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به اینکه انتخابات در کشورمان باعث شد تا حدود ۷۰۰ رسانه منتظر ما شوند که چه می‌شد و بازتاب آن را در دنیا داشته باشند، گفت: سیاستمداران کشورها نیز به دنبال آن هستند آیا همچنان مشروعیتی هست که نسبت به آن گفتمان داشته باشند یا خیر چراکه که هرگاه سیاستمداران ببینند مقبولیت کمتر است، نگاه از بالا به پایین به کشور و مسئولین ما خواهند داشت اما با این میزان مشارکت مواضع آن‌ها تغییری نکرد.

وی ادامه داد: در دوره‌های قبل رسانه‌های خارجی بهانه می‌آوردند که مشارکت بخاطر همزمان بودن انتخابات شورای شهر و ریاست‌جمهوری بالا می‌رود اما اتفاقات اخیر و انتخابات زودهنگام با مشارکت ۵۰ درصدی دلیل محکمی است تا به آن‌ها بگوییم بهانه‌ها را کنار بگذارند و حقیقت را بپذیرند.

نعمتی در پایان با تأکید بر اینکه در کشورما مقبولیت و مشروعیت وجود دارد، عنوان کرد: همه سلایق علاقمند به شرکت در انتخابات هستند و از آرای ان‌ها صیانت می‌شود، این درحالی است که در بسیاری از کشورهای توسعه‌یافته چنین موضوعی وجود ندارد اما در‌ کشور ما انتخابات آزاد بوده و نتیجه برای همه جامعه مطلوب است.

پیروزی ایران در میدان انتخابات

بدون شک حضور پرشورتر مردم در دور دوم انتخابات نسبت به دور اول حامل پیام‌های بی‌شماری است که باید در آینده بررسی شوند اما حضور ۵۰ درصدی مردم مشت محکمی بود بر دهان یاوه‌گویانی که پس از اغتشاشات سال‌های قبل می‌گفتند مردم جمهوری اسلامی دیگر در انتخابات شرکت نمی‌کنند.

این میزان مشارکت قدرت دیپلماسی ایران اسلامی را نیز بیشتر کرد و دست دولت آینده را برای حضور قوی در مجامع بین‌المللی بازتر گذاشت.

حالا سیاستمداران دنیا می‌دانند که مردم جمهوری اسلامی ایران تا پای جان پشتیبان نظام و کشورشان هستند و از خون شهدای این مرز و بوم پاسداری می‌کنند.

ایرانیان مقیم سایر کشورها نیز با وجود فحاشی تعدادی از سلطنت طلبان پای صندوق های رأی رفتند تا در آینده وطن خود سهیم باشند و در مجموع حضور پرشکوه ایرانیان در انتخابات حاکی از پیروزی ایران اسلامی در میدان انتخابات است.

انتهای پیام/ سع

لینک کوتاه : https://asrehamedan.ir/?p=219733
  • دیدگاه‌ها برای پیروزی ایران در میدان انتخابات بسته هستند

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.