• امروز : جمعه - ۲۴ فروردین - ۱۴۰۳
  • برابر با : Friday - 12 April - 2024
2

پرداخت بیش از ۳ میلیارد تومان کمک بلاعوض به کشاورزان تویسرکانی خسارت‌دیده از سیل

  • کد خبر : 89013
  • 27 مهر 1399 - 8:56
پرداخت بیش از ۳ میلیارد تومان کمک بلاعوض به کشاورزان تویسرکانی خسارت‌دیده از سیل

مسعود اکبری از پرداخت بیش از ۳ میلیارد تومان کمک بلاعوض به کشاورزان تویسرکانی خسارت‌دیده از سیل سال ۹۸ خبر داد و گفت: همچنین در این زمینه یک میلیارد تومان هم به صورت تسهیلات کم بهره به متقاضیان اختصاص یافت. به گزارش خبرنگار عصر همدان؛ سال گذشته بر اثر سیل اوایل فروردین ماه، خسارت بسیاری […]

مسعود اکبری از پرداخت بیش از ۳ میلیارد تومان کمک بلاعوض به کشاورزان تویسرکانی خسارت‌دیده از سیل سال ۹۸ خبر داد و گفت: همچنین در این زمینه یک میلیارد تومان هم به صورت تسهیلات کم بهره به متقاضیان اختصاص یافت.

به گزارش خبرنگار عصر همدان؛ سال گذشته بر اثر سیل اوایل فروردین ماه، خسارت بسیاری به خانه ها و زیرساخت های استان همدان وارد شد.در این بین شهرستان تویسرکان هم مستثنی نبود و علاوه بر خانه هایی که سیل سبب تخریب جزئی یا کامل آن اماکن شده بود.

به زمین های باغی و زراعی و نیز دامداران خسارات بسیاری تحمیل شد، به نحوی که محل نگهداری دام و طیور تعداد قابل توجهی از روستاییان دچار آسیب شد و آوار ریخته شده بلای جان دام هایشان بود.

تحمیل شدن هزینه های بسیار به کشاورزان، باغداران و دامدارانی که به طور عمده منبع درآمدی جزء این نداشتند، زندگیشان را فلج کرده بود.بی تردید آنان حتی درصورت دریافت تسهیلات هم توان بازگرداندن هزینه ها را نداشتند، از این رو جهاد کشاورزی در حد توان خود با اعطای تسهیلات بلاعوض یا کم بهره در حمایت از آنان به میدان آمد.

در این باره مسعود اکبری، مدیر جهاد کشاورزی تویسرکان در گفتگو با خبرنگار ما با اشاره به سیل ویرانگر ابتدای سال ۹۸، گفت: در این خصوص یک هزار و هفت گزارش از سوی فعالان حوزه کشاورزی و دامداری شهرستان به دست ما رسید که ۵۹۱ مورد آن منجر به تشکیل پرونده و در سامانه سجاد ثبت شد.

وی اظهار کرد: در واقع با نظر کارشناسان حوزه جهاد کشاورزی و با بررسی آن گزارش ها، ۴۱۶ مورد از یک هزار و هفت مورد به دلیل عدم تأیید خسارت از سوی کارشناسان مشمول دریافت تسهیلات بلاعوض یا کم بهره نشد.

مدیر جهاد کشاورزی تویسرکان افزود: جهاد کشاورزی در حمایت از دامداران، کشاورزان و باغداران خسارت دیده از آن سیل، پس از تأیید کارشناسان به متقاضیان ۱ میلیارد و سیصد و چهل و نه میلیون و ۴۷۷ هزار و پانصد تومان کمک بلاعوض اعطاء کرد که رقم قابل توجهی است.

اکبری به مسئله خسارت وارده به زیرساخت های حوزه کشاورزی از جمله راه های بین مزارع و قنوات هم اشاره و گفت: در این بخش نیز در حدود یک میلیارد میلیون تومان برای احیاء قنوات، ۵۵۰ میلیون تومان برای جاده بین مزارع و ۵۶۰ میلیون تومان نیز برای کانال های آبیاری به صورت بلاعوض اختصاص یافت.

وی همچنین اعلام کرد: در حدود یک میلیارد تومان هم تسهیلات کم بهره برای بخش کشاورزی و باغداری تویسرکان با هدف جبران خسارت وارده از سیل به متقاضیان اعطاء شد.

انتهای پیام/ز

لینک کوتاه : https://asrehamedan.ir/?p=89013
  • دیدگاه‌ها برای پرداخت بیش از ۳ میلیارد تومان کمک بلاعوض به کشاورزان تویسرکانی خسارت‌دیده از سیل بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.