• امروز : جمعه - ۲۹ تیر - ۱۴۰۳
  • برابر با : Friday - 19 July - 2024
2
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان مطرح کرد

واسطه‌ها عامل افزایش قیمت مرغ/ دنبال تعدیل قیمت هستیم

  • کد خبر : 2665
  • 20 آبان 1397 - 13:29
واسطه‌ها عامل افزایش قیمت مرغ/ دنبال تعدیل قیمت هستیم

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان با بیان اینکه افزایش قیمت مرغ کشوری است، گفت: متأسفانه افرادی در قیمت مرغ نقش ایفا می‌کنند که اغلب دارای هویت قانونی نیستند.

به گزارش عصر همدان، حمیدرضا متین با بیان اینکه کشتارگاه‌ها به‌ صورت مستقیم از مرغداران مرغ خریداری نمی‌کنند، اظهار کرد: عمده افرادی که در این میان نقش ایفا می‌کنند هویت قانونی ندارند.

وی با بیان اینکه هیچ‌یک از تولیدکنندگان مرغ گوشتی استان همدان دارای کشتارگاه اختصاص نیستند، افزود: هیچ‌یک از کشتارگاه‌های مرغ در استان دارای مرغداری مختص خود نیستند و به همین دلیل افرادی هستند که مرغ را از مرغداری به کشتارگاه منتقل می‌کنند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان با اشاره به اینکه این واسطه‌ها در تعیین قیمت مرغ نقش ایفا می‌کنند، تصریح کرد: افرادی هستند که به مرغدار مراجعه می‌کنند و زودتر از موعد رقمی را پیشنهاد می‌کنند که به دلیل مشکلات مالی، تولیدکننده مجبور به قبول رقم پیشنهادی است.

وی با بیان اینکه گرانی در مقطع فعلی در سطح کشور وجود دارد و مختص همدان نیست، ادامه داد: برخورد با گرانفروشی مرغ در همدان در حال برنامه‌ریزی و اجراست و موانعی برای افزایش قیمت اندیشیده شده که باید به تصویب هیأت عالی نظارت در تهران برسد.

متین با اشاره به اینکه با این موانع در نظر گرفته‌ شده امکان مدیریت قیمت مرغ فراهم می‌شود، خاطرنشان کرد: همواره افرادی هستند که منافع شخصی خود را دنبال می‌کنند.

وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه در ادامه تحریم‌ها مشکلی در تأمین کالاهای اساسی نخواهیم داشت، گفت: در حال حاضر ارز ۴۲۰۰ تومانی برای تأمین این کالاها در نظر گرفته‌ شده و تخصیص می‌یابد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان با اشاره به اینکه خللی در تأمین ارز ۲۵ قلم کالای اساسی وجود ندارد، اظهار کرد: در این حوزه مشکلی وجود ندارد و با توجه به ثبت سفارش انجام‌شده است و حداقل تا اوایل سال آینده کالاهای اساسی تأمین‌ شده است.

وی با بیان اینکه شرایط سخت‌تر از امروز را نیز پشت سر گذاشتیم، افزود: دولت اجازه آسیب به مردم را نخواهد داد.

لینک کوتاه : https://asrehamedan.ir/?p=2665
  • دیدگاه‌ها برای واسطه‌ها عامل افزایش قیمت مرغ/ دنبال تعدیل قیمت هستیم بسته هستند

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.