• امروز : سه شنبه - ۲۶ تیر - ۱۴۰۳
  • برابر با : Tuesday - 16 July - 2024
3
عضو هیأت رئیسه شرکت سیاحتی علیصدر مطرح کرد

میزبانی رویداد UNWTO فرصتی برای معرفی ایران به جهان

  • کد خبر : 2644
  • 19 آبان 1397 - 13:03
میزبانی رویداد UNWTO فرصتی برای معرفی ایران به جهان

عضو هیأت رئیسه شرکت سیاحتی علیصدر با بیان اینکه ایران به عنوان کشوری امن در منطقه و بستر مناسبی برای توریست فرهنگی شناخته شده است، گفت: رویداد UNWTO فرصتی برای معرفی ایران به جهان است.

به گزارش عصر همدان، سید مهدی حجازی ظهر امروز با حضور در دبیرخانه اجلاس جهانی گردشگری در جمع خبرنگاران اظهار کرد: حدود چهار سال است که شرکت علیصدر همکاری خود را به عنوان عضو وابسته سازمان جهانی گردشگری با سازمان UNWTO آغاز کرده است.

وی ادامه داد: از همان آغاز، شرکت علیصدر سعی کرد که همکاری خود را در بخش بین‌الملل با سازمان جهانی گردشگری افزایش دهد.

عضو هیأت رئیسه شرکت سیاحتی علیصدر با بیان اینکه علیصدر به عنوان نخستین مجموعه بخش خصوصی در ایران پیشنهاد میزبانی اجلاس سازمان جهانی گردشگری را به دبیرکل وقت سازمان داد، افزود: در همان سال پذیرش اولیه این پیشنهاد از سوی دبیرکل و اعضای وابسته به سازمان جهانی گردشگری صورت گرفت.

وی ادامه داد: در سال بعد و در اجلاس روسا که در چین برگزار شد، رسماً میزبانی همدان برای چهلمین اجلاس جهانی گردشگری اعلام شد و این آغازی برای معرفی همدان به عنوان پایلوت گردشگری در کشور و معرفی جاذبه‌ها و توانمندی‌های همدان در بخش‌های مختلف بود.

حجازی با بیان اینکه از زمان معرفی همدان به عنوان میزبان، دبیرخانه اجلاس تشکیل شد، افزود: با دعوت از کشورهای عضو سازمان جهانی، تلاش شد این فرایند تسریع یابد و تعداد زیادی از اعضا اعلام کردند که شرکت خواهند کرد.

وی با بیان اینکه ایران به عنوان کشوری امن در منطقه و بستر مناسبی برای توریست فرهنگی شناخته شده است، بیان کرد: کشور ما یک وضعیت ژئوپلوتیک در منطقه داشته و مورد هجمه‌های مختلفی است که حضور نماینده تشکل‌های غیردولتی و مجموعه‌های فعال در گردشگری می‌تواند این اطمینان را ایجاد کند که می‌شود ایران را به عنوان یک منطقه خاص و پذیرنده گردشگران در حوزه‌های مختلف دانست.

عضو هیأت رئیسه شرکت سیاحتی علیصدر حضور بخش خصوصی کشورهای جهان در ایران را عامل معرفی کشور و زمینه‌ساز حضور گردشگران از نقاط مختلف جهان باشد، گفت: با توجه به حضور ۴۰ کشور در اجلاس، بستری فراهم می‌شود که بتوان ایران بهتر و بیشتر معرفی کرد.

وی یادآور شد: علیصدر به عنوان تنها بخش خصوصی در کشور میزبان این رویداد بزرگ است که امیدواریم همه دستگاه‌ها و مجموعه‌های دولتی و غیر دولتی هم پیمان شده و به میزبانی این رویداد بزرگ کمک کنند.

لینک کوتاه : https://asrehamedan.ir/?p=2644
  • دیدگاه‌ها برای میزبانی رویداد UNWTO فرصتی برای معرفی ایران به جهان بسته هستند

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.