• امروز : پنج شنبه - ۲۸ تیر - ۱۴۰۳
  • برابر با : Thursday - 18 July - 2024
3

مقاومت تنها گزینه موفق در برابر دشمن است

  • کد خبر : 203790
  • 19 آبان 1402 - 13:43
مقاومت تنها گزینه موفق در برابر دشمن است
حجت الاسلام والمسلمین عباسعلی مغیثی امام جمعه نهاوند در خطبه‌های این هفته نماز جمعه گفت: همانطور که امام راحل فرمودند؛ نهضت اسلامی نعمت الهی است و با امدادهای خدا پیروز شده و زمینه ساز ظهور است.

حجت الاسلام والمسلمین عباسعلی مغیثی امام جمعه نهاوند در خطبه‌های این هفته نماز جمعه گفت: همانطور که امام راحل فرمودند؛ نهضت اسلامی نعمت الهی است و با امدادهای خدا پیروز شده و زمینه ساز ظهور است.

وی اظهار داشت: کسی باورش نمی‌شد که انقلاب بماند و در مقابل قدرت‌های دنیا بایستد و آمریکا را از منطقه بیرون کند ولی امام خمینی(ره) همواره این وعده را می‌داد و امیدوار بود و امروز دیدیم که این اتفاقات افتاد.

امام جمعه نهاوند با اشاره به نقشه‌های دشمنان برای نابودی انقلاب افزود: دشمنان صدام را به جان انقلاب انداختند و گروهک‌ها را مسلح و پشتیبانی کردند تا انقلاب را شکست دهند و با همه وجود دشمنی و اقدام کردند ولی بازهم موفق نشدند.

وی ادامه داد: مقاومت تنها گزینه موفق در برابر دشمن است و هرچه کشورهای منطقه با صهیونیست‌ها و آمریکایی‌ها مذاکره کردند آنها جری تر شدند ولی از وقتی گفتمان مقاومت روی کار آمد دشمنان حساب کار دستشان آمد.

حجت الاسلام مغیثی گفت: دشمنان روز به روز ضعیف‌تر شدند و مقاومت امروز قوی‌تر از همیشه است و باید این راه را ادامه داد چون این راه است که دشمنان را ناامید کرده است.

وی در بخش دیگری از خطبه‌ها بیان داشت: صهیونیست‌ها با پشتیبانی آمریکا هزاران نفر از زنان و کودکان غزه را به خاک و خون کشیدند و سازمان ملل و حقوق بشر جهانی و شورای امنیت هیچ کاری برای توقف درگیری‌ها انجام نمی‌دهند.

امام جمعه نهاوند افزود: این سازمان‌ها هیچ کاره اند و ابزار دست استکبار جهانی و آمریکا هستند و مردم دنیا این را فهمیدند و کشورهای اروپایی هم ذات جنایتکار خود را نشان دادند.

حجت الاسلام مغیثی ادامه داد: مردم در همه کشورها بر خلاف حاکمانشان در حمایت از مردم مظلوم غزه به خیابان آمدند و فطرت انسان‌های آزاده بیدار شده است.

وی در بخش پایانی خطبه‌ها در خصوص انتخابات گفت: اگر کاندیدای صلاحیتش احراز نشد به این معنی نیست که آدم بدی است باید تشکر کرد از این عزیزان که در عرصه اعلام حضور کردند و شخصیت همه برای ما محترم است.

امام جمعه نهاوند افزود: شهروندان در تبلیغ کاندیدای مورد نظر خود نباید سایر کاندیداها را تخریب کنند چون این کار از نظر اخلاقی و دینی درست نیست و اثر عکس هم دارد.

یکی از مصدایق تقوا جواب دادن به ندای مظلومان است

امام جمعه شهرستان فامنین در نماز جمعه این هفته ضمن اشاره به مناسبت‌های هفته اخیر گفت: یکی از مصادیق تقوا این است که انسان به نیاز نیازمند و سوال کننده و کسی که ما را صدا می‌زند و به ندای مظلوم جواب دادن است و نسبت به یک ستم دیده بی تفاوت نباشد.

حجت الاسلام والمسلمین علی غفاری امام جمعه شهر فامنین در خطبه دوم گفت: در روایت آمده است اگر انسان بشنود صدای مردی که صدا می‌زند؛ ای مسلمین به داد ما برسید و اگر انسان جواب آن منادی را ندهد این شخص مسلمان نیست و مگر می‌شود مسلمانی صدای برادر دینی خود را بشنود ولی بی تفاوت باشد.

غفاری بیان داشت: مردم شریف غزه مورد ستم واقع شده‌اند و به کمک ما نیاز دارند و ای کسانی که می‌توانید کمک کنید از کمک کردن به برادران دینی خود دریغ نکنید.

وی تصریح کرد: بعضی جوانان شهرستان با اعلام آمادگی برای حضور در غزه گفتند؛ اگر فرصت ایجاد شود ما حاضریم جان خود را در مبارزه با رژیم صهیونیستی بدهیم و با کمک‌های نقدی و غیرنقدی دست این مسلمانان را بگیریم .

وی افزود: نکته‌ای که لازم است اشاره شود می‌بینیم در کشورهای اسلامی دولت‌مردان و سیاست‌مداران بیانیه می‌دهند و محکوم می‌کنند و درخواست داریم از دولت‌مردان منطقه و کشورهای اسلامی فقط در قالب بیانیه متوقف نشوید و به میدان بیایید و محکومیت رژیم صهیونیستی را در میدان ثابت کنید.

وی اظهار داشت: همه دولت‌ها باید بیدار شوند و آنها که ادعای حقوق بشر می‌کنند کجا هستند که ببینند چه جنایاتی در حال رخ دادن است. اسنادی که جنایتکار بودن رژیم صهیونیستی را نقض جدی کنوانسیون چهارم ژنو را ثابت می‌کند عبارتند از اول محاصره غزه، حمله به غیرنظامیان، ماده ۸ اساسنامه رم که تاکید می‌کند از جمله حملات عمدی بی رویه و نامتناسب به غیر نظامیان محکوم است و دادگاه کیفری بین المللی باید ورود پیدا کند.

نماینده ولی فقیه فامنین اضافه کرد: در این عرصه میدان مبارزه با رژیم منحوس صهیونیستی طوفان الاقصی طوفان به پا کرد و عزیزان‌مان در غزه توانمندی خود را به رخ دشمن کشیدند و نشان دادند این توان نظامی مردم فلسطین در عرصه بازدارندگی نیست و حرکت اینها تهاجمی است و دشمن نمی‌تواند دوام بیاورد و قطعا در مقابل نیروهای مقاومت کم توان شده است.

وی افزود: نکته قابل توجه دیگر نبرد در فاصله صفر می‌باشد و مورد هجمه قرار دادن تانک‌های اسرائیل با فاصله خیلی کم و از بین بردن آنها و دشمن با این حرکات به بن بست رسیده است و طوفان الاقصی جنگ راهبردها می‌باشد و راهبردهای رژیم صهیونیستی در مقابل راهبردهای جبهه مقاومت شکست خورده است.

وی متذکر شد: شبهاتی در بعضی شبکه‌های اجتماعی ایجاد می‌کنند که چرا در غزه طوفان الاقصی را شروع کردند این حق مردم فلسطین است که غاصب را از مملکت خود بیرون کند و جوانان عزیز جسارت‌ها و جنایت‌هایی که بر علیه مردم در فلسطین شد.

شایان ذکر است حجت‌الاسلام والمسلمین غفاری گفت: مناسبت این هفته روز چهارشنبه ۲۴ آبان روز بزرگداشت آیت الله علامه سید محمدحسین طباطبائی است و کتاب تفسیر المیزان که در همه عرصه‌ها از این کتاب نکاتی احصاء می‌شود و از جوانان عزیز می‌خواهم این کتاب را مطالعه کنید و از این کتاب تأثیرگذار بهره و لذت ببرید و این روز را روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار نامگذاری کرده‌اند و این روز را تبریک و از همه کتابداران شهرستان تشکر و قدردانی می‌کنیم و به جوانان توصیه می‌کنم با کتاب مأنوس باشند و کتابخوانی غفلت زدایی می‌کند و برای مطالعه هیچ چیز جای کتاب را نمی‌دهد.

قدرت ایمان ملت غزه در برابر ظلم صهیونیست ستودنی است

حجت‌الاسلام علی سیاح در خطبه‌های نماز جمعه این هفته ۱۹ آبان شهر اسدآباد نمازگزاران را به رعایت تقوای الهی و دوری از گناهان تأکید و توصیه کرد و گفت: فردی که دزدی و اختلاس می‌کند، کشاورزی که زکات نمی‌دهد و محصولش بار زیاد نمی‌دهد، آقای کارمندی که بی‌توجه به ارباب رجوع است و کار او را انجام نمی‌دهد، ضعف‌اش در اعتقاداتش و بی‌توجه به معاد است و به خدا اعتقاد ندارد‌.

وی با اشاره به بی‌نمازی در جامعه، گفت: گرانی ربطی به خواندن نماز و عمل و توجه به دستورات خداوند ندارد بلکه مؤمن در برابر مشکلات صبر می‌کند و کمر نمی‌شکند‌.

امام جمعه موقت شهرستان اسدآباد با اشاره به اینکه اسرائیل به ۴ نتیجه رسیده بود که غزه باید بمباران شود، افزود: ملت غزه دست به جنگ ترکیبی و تهاجمی زده و جبهه‌های شمالی و جنوبی در غزه با هم متحد شدند.

وی با بیان اینکه بیش از ۷۰ سال است که رژیم غاصب صهیونیست، ملت غزه و فلسطین را به خاک و خون می‌کشد، افزود: این قدرت ایمان و اعتقاد ملت غزه به خداوند است که هنوز از پای نیفتاده و در جنگ با این رژیم جعلی می‌جنگند.

حجت‌الاسلام سیاح با بیان اینکه در اسرائیل ملت عادی زندگی نمی‌کنند، افزود: صبر و استقامت ملت غزه ستودنی است ، کودکی که بدون بیهوشی در حال جراحی پای او هستند و او قرآن می‌خواند.

حجت الاسلام والمسلمین حاج رضا مصباح در خطبه های نماز جمعه امروز گفت:از حضور مردم و دانش‌آموزان و تمام اقشار در راهپیمایی با شکوه ۱۳ آبان امسال تقدیر و تشکر می‌نمایم.

مصباح گفت:این روزها تمام افکار متوجه غزه است که یک نسل کشی به تمام معنا دارد شکل میگیرد که انگار هیچ خبری از حقوق بشر ادعایی غرب نیست.
وی ادامه داد:انگار یک سکوت مرگبار حکمرانان غربی و رسانه‌های آن‌ها را گرفته است و آنچه این این سکوت مرگبار را میشکند صدای امام خامنه‌ای است ،
امام جمعه شهرستان بهار در ادامه گفت:سید حسن نصرالله هم فرزند این ولایت است و تا وقتی او سخن نگفته بود همه مدعیان حقوق بشر را سکوت مرگبار گرفته بود.

مصباح با اشاره به توان جبهه مقاومت گفت:توان مقاومت فوق تصور است و فقط در حد بازدارندگی نیست؛ قدرت مقاومت برهم زننده قدرت دشمن است و می‌تواند معادلات نبرد را در عرصه میدان و فرامیدان عوض کند.
وی گفت:از سال ۱۹۴۸ میلادی تا ۲۰۰۶ رژیم اشغالگر صهیونیستی پنج جنگ را داشته که پیروز بوده است، اما از جنگ ۳۳ روزه به بعد شکست های آن شروع شد.

او ادامه داد:سید حسن نصرالله آب پاکی را ریخت و گفت: ایران نقشی در این مبارزه ندارد که اگر داشته باشد پایان عمر آمریکا و اسرائیل است.

مصباح گفت:به گفته سید حسن نصرالله بازنده این میدان رژیم صهیونسیتی است و پیروز آن مردم غزه هستند.

خطیب جمعه بهار گفت: در ولایتمداری سید حسن نصرالله باید گفتکه او منتظر اشاره ای از ولی فقیه است که این ولایت پذیری او درس ولایت مداری به ما می‌دهد.

وی گفت:امروز با مقاومت مردم مظلوم فلسطین قدرت اسرائیل شکست و فرو ریخت و دکترین بن‌گورین شکسته شدو اگر مردم غزه و فلسطین اینطوری امروز مقاومت می‌کنند از ایستادگی شما مردم ایران درس گرفته‌اند.
مصباح با اشاره به اینکه یک لحظه زندگی با عزت به صد سال زندگی با ذلت می‌ارزد گفت:آمریکا در فشار حداکثری است و این اتاق فکر اسرائیل یعنی آمریکا در جبهه مقاومت درحال کشمکش با نیروهای مقاومت بوده که تمام پایگاه های آنها زیر ضربه است، و ان‌ءشاالله ضربات محکم تری خواهد خورد و درحوزه اسلامی شاهد بیداری باشیم.
مصباح گفت: جهان درحال تماشای یک نسل کشی است که نقض قوانین حقوق بشر من جمله کشتار کودکان غزه و بمباران بیمارستان و کشتار جمعی هستند و کسی کاری به کار اسرائیل ندارد.
و ما این را به گوش عالم می‌رسانیم و شعار ما مرگ بر آمریکا و اسرائیل است تا به گوش جهانیان برسانیم.
وی ادامه داد:طوفان الاقصی، طوفان در روابط دیپلماتیک اسرائیل با دیگر کشورها هم بود مثل روابط اسرائیل و روسیه که با این اتفاقات روابط این دو سردتر شد.
وی همچنین ادامه داد:اختلاف و تنش آفرینی روش دیرینه آمریکا است و آمریکا بدنبال تثبیت موقعیت خود در جهان است و بدنبال تنش در اوکراین و کره و چین بخاطر تثبیت خود است که این نشان دهنده این است که آمریکا بدنبال امنیت هیچ کشوری به غیر از خود نیست.

حجت الاسلام مصباح در خاتمه گفت:بیست‌ویکم آبان‌ماه سالروز شهادت سردار حاج حسن تهرانی مقدم است که هراسی که موشک‌های ما به دل آمریکا و اسرائیل انداخته است،حاصل زحمات این شهید بزرگوار است.

لینک کوتاه : https://asrehamedan.ir/?p=203790
  • دیدگاه‌ها برای مقاومت تنها گزینه موفق در برابر دشمن است بسته هستند

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.