• امروز : پنج شنبه - ۱۰ خرداد - ۱۴۰۳
  • برابر با : Thursday - 30 May - 2024
3
سیمان در سراشیبی سقوط

صادرات سیمان ۷۰ درصد کاهش یافت

  • کد خبر : 516
  • 06 مرداد 1397 - 13:57
صادرات سیمان ۷۰ درصد کاهش یافت

مدیرکل گمرک استان همدان از کاهش ۷۰ درصدی صادرات سیمان همدان به سایر کشورها در سه ماهه امسال خبر داد.

جمال خشوعی با اشاره به رشد شاخص‌های تسهیلی صادرات از گمرک استان همدان اظهار کرد: زمانی تعداد زیادی از صادرکنندگان استان همدان حاضر به انجام صادرات از گمرک همدان نبودند ولی از سه سال گذشته تعداد صادرکنندگان از گمرک همدان روند رو به رشدی به خود گرفته است.

وی با اشاره به افزایش دو برابری تعداد صادرکنندگان از گمرک استان افزود: تعداد صادرکنندگان از همدان راضی‌کننده نبوده و این تعداد افراد باید افزایش داشته باشند تا بتوان رقم صادراتی از همدان را افزایش داد.

مدیرکل گمرک استان همدان درباره آمار صادرات سیمان از استان گفت: در سه ماهه امسال یک‌میلیون و ۶۹۱ هزار و ۹۲۸ دلار سیمان به وزن ۳۸ میلیون و ۳۷۳ هزار کیلوگرم از گمرک استان به سایر کشورها صادر شده است.

وی با بیان اینکه سیمان با اختصاص هفت درصد از صادرات کل استان همدان به خود در رتبه چهارم کالاهای صادراتی استان همدان قرار دارد، عنوان کرد: صادرات سیمان در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۷۰ درصد کاهش داشته است.

خشوعی با اشاره به اینکه سیمان صادراتی از گمرک استان همدان ۷۱ درصد از وزن کالاهای صادراتی استان همدان را به خود اختصاص داده است، افزود: سیمان استان همدان به کشورهای ارمنستان و عراق صادر شده است.

وی بیان کرد: عمده صادرات استان همدان به کشور عراق انجام می‌شود اما ایجاد کارخانه‌های تولید سیمان در کشور عراق و استان‌های مرزی سبب شده تا صادرات سیمان استان همدان به کشور عراق کاهش یابد.

مدیرکل گمرک استان همدان با اشاره به مشکلات صادرات از گمرک همدان تصریح کرد: یکی از مشکلات صادرات در استان گواهی مبدأ است و همچنین اداره استاندارد د براساس شرح وظایف دقت بیشتری می‌کند که نارضایتی صادرکنندگان را به دنبال نداشته باشد.

وی با تأکید بر اینکه در حوزه صادرات در گمرک استان و سایر سازمان‌های همجوار هیچ مانعی نداریم، ادامه داد: ترخیص کالای صادراتی در گمرک همدان یک ساعته و واردات حداکثر در ظرف سه روز انجام می‌شود.

خشوعی خاطرنشان کرد: ۸۰ درصد محصولات کشاورزی استان همدان از سایر گمرکات صادر می‌شود چراکه یا خریدار محصول همدانی نیست و یا اینکه طبق قرارداد و درخواست خریدار، کالا در مرز ترخیص می‌شود.

وی تصریح کرد: با توجه به افزایش زیرساخت‌ها دیگر صادرکنندگان برای ثبت سفارش حضور فیزیکی ندارد و از راه دور نسبت ثبت اظهار خود اقدام می‌کنند و حتی کامیون‌ها برای ترخیص کالا به درب گمرک مراجعه نمی‌کنند.

مدیرکل گمرک استان همدان با تأکید بر اینکه در حوزه صادرات در کمرگ استان و سایر سازمان‌های همجوار هیچ مانعی نداریم، افزود: ترخیص کالا صادراتی در گمرک همدان یک ساعته و واردات حداکثر در ظرف سه روز انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه بازارهای هدف صادراتی استان همدان افزایش یافته است، افزود: تجار باید از گمرک استان همدان نسبت به ترخیص و صادرات خود اقدام کنند چراکه امتیازات گمرک همدان از گمرک بندرعباس و دیگر مرزها بیشتر است.

لینک کوتاه : https://asrehamedan.ir/?p=516
  • دیدگاه‌ها برای صادرات سیمان ۷۰ درصد کاهش یافت بسته هستند

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.