• امروز : شنبه - ۲۹ اردیبهشت - ۱۴۰۳
  • برابر با : Saturday - 18 May - 2024
4
رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس:

سکوت دولت در نابسامانی بازار ارز شک‌‌برانگیز است/ اقدامات در حد صفر تیم اقتصادی در حوزه پیشگیری

  • کد خبر : 411
  • 03 مرداد 1397 - 10:40
سکوت دولت در نابسامانی بازار ارز شک‌‌برانگیز است/ اقدامات در حد صفر تیم اقتصادی در حوزه پیشگیری

رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس با بیان اینکه هر روز شاهد افزایش قیمت دلار و سکه در بازار هستیم و کاری از طرف تیم اقتصادی نمی‌شود جای شک است، گفت: اقدامات پیشگیری تیم اقتصادی در برخورد با مشکلات صفر است.

امیر خجسته در خصوص نابسامانی بازار ارز و سکه اظهار کرد: از همان روزهای اول اعلام کردم قیمت‌ها و نوسانات طلا، سکه، ارز و بورس همه در اختیار بانک مرکزی و وزارت اقتصاد و دارایی است.

وی با بیان اینکه ناکارآمدی تیم اقتصادی دولت یکی از دلایل بی‌ثباتی بازار است، افزود: اینکه هر روز شاهد افزایش قیمت دلار و سکه در بازار هستیم و کاری از طرف تیم اقتصادی نمی‌شود جای شک است.

سکوت مسؤولان برای ما جای بحث دارد

رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس با بیان اینکه امروز می‌بینیم که قیمت سکه از ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان تجاوز کرده و قیمت دلار به بیش از ۹ هزار تومان افزایش یافته است، گفت: مسؤولان در این خصوص سکوت می‌کند و این سکوت برای ما جای بحث دارد.

وی با بیان اینکه از ما پرسیده می‌شود که تیم‌های اقتصادی و بزرگان در مجلس چه کاری انجام می‌دهند و چرا اجازه می‌دهند که قیمت‌ها افزایش پیدا کند، عنوان کرد: ما به وظیفه خود عمل و ورود کردیم اما اصل قضیه به تیم اقتصادی دولت باز می‌گردد.

خجسته با بیان اینکه تیم اقتصادی دولت ناکارآمد است و هر روز این قضیه آشکارتر می‌شود، گفت: ما حامی دولت هستیم و اگر جایی انتقاد می‌کنیم از روی دلسوزی است و هر زمان که لازم باشد از قوه نظارتی خود استفاده می‌کنیم.

وی با بیان اینکه مجلس به دو بال «حمایت» و «نظارت» مجهز است، تصریح کرد: تا جایی که لازم باشد از دولت حمایت می‌کنیم و آنجایی که به مردم آسیب وارد شود دیگر حمایتی از تیم اقتصادی دولت نداریم.

اقدامات پیشگیری تیم اقتصادی در برخورد با مشکلات صفر است

رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس با بیان اینکه بالا رفتن قیمت دلار و سکه در بازار نشان از ناکارآمدی تیم اقتصادی دولت دارد و این ناکارآمدی در سطح عالی است، یادآور شد: پیشگیری این تیم نیز صفر است و حالا این سکوت برای بنده جای شک دارد.

وی با بیان اینکه فعلاً تحریم‌ها شروع نشده و با این وضعیت مواجهیم که نباید در این وضعیت سکوت کرد، خاطرنشان کرد: ما همه چیز داریم اما باید دید علت این نوسانات و علت بالا و پایین شدن‌ها در چیست که جای سوال دارد!

خجسته با بیان اینکه استیضاح چند وزیر در دستور کار مجلس قرار دارد، افزود: از دولت خواهش کردیم که تیم اقتصادی دولت را جا به جا و افراد توانمند، اثرگذار، تحول‌گرا، دلسوز و کارآمد را در کابینه جایگزین کند.

وی با بیان اینکه تیمی اقتصادی باید تیمی باشد که بفهمد ارز یعنی چه و بفهمد که مردم در زیر فشارها و سختی‌ها خرد می‌شوند، ادامه داد: این موضوعات را مطرح کردیم و ما از بال نظارتی خود استفاده می‌کنیم.

سکوت برای مردم قابل قبول نیست، مردم از مسؤولین انتظار دارند

رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس با بیان اینکه سکوت برای مردم قابل قبول نیست، عنوان کرد: اگر نمایندگان سکوت کنند مردم از آنها سوال خواهند کرد که شما چرا؟

وی در پاسخ به این سوال مبنی بر اینکه مردم از نمایندگان می‌خواهند که از حالت شعاری خارج و به سخنان خود جامه عمل بپوشانند، گفت: قبل از عمل باید حرف بزنیم و نمایندگان باید در خصوص نابسامانی اقتصادی ورود جدی داشته باشند چراکه مردم از مسؤولان انتظار دارند.

خجسته با بیان اینکه ورود نمایندگان به مسائل خود طی فرآیندی صورت می‌گیرد، گفت: روال بر این است که ابتدا امضای نمایندگان جمع‌آوری و به هیأت رئیسه داده می‌شود و از آنجا به معاونت نظارت و سپس به کمیسیون ارجاع داده می‌شود و در حال حاضر این روند در کمیسیون مورد بررسی است.

نباید فشار بر دوش مردم باشد

وی با بیان اینکه دولت نیز خود می‌داند که تیم اقتصادی ناکارآمد است و باید این تیم را عوض کند تا فشار بر دوش مردم نباشد، افزود: می‌بینیم فاصله غنی و فقیر زمین تا آسمان شده است.

رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس با بیان اینکه این درست نیست که فقیر هر روز فقیرتر و غنی هر روز غنی‌تر شود، ادامه داد: دولت در مورد تیم اقتصادی جدید خود تصمیم گیرنده است و انتظارمان از دولت و سران سه قوه این است که زمان را از دست ندهند و تا قبل از تحریم‌ها مجهز شوند.

به دنبال تخریب دولت نیستیم

وی با بیان اینکه باید از تمام امکانات بهره گرفت، عنوان کرد: ما تخریب دولت را در دستور کار نداریم بلکه واقعیت‌ها بیان می‌کنیم ونه جناحی و گروهی عمل نمی‌‎کنیم و فقط به دنبال حل مشکلات مردم فهیم هستیم.

خجسته با اشاره به اینکه نباید بگذاریم به مردم فشار بیاید، گفت: مردم تا کی باید این فشارها را تحمل کنند، آیا مردم گناه کردند که ما مسؤول شدیم؟ اگر مسؤول هستیم باید کار انجام دهیم و اگر ناتوانیم باید از کار برکنار شویم؛ چه اصراری بر این است که مسوولی چند صباحی در جایگاه باقی بماند وقتی اثبات شده که نمی‌تواند!

وی با بیان اینکه دولت نتوانستید قیمت ارز و دلار را کنترل کند و امروز می‌بینیم که قیمت دلار به ۹ هزار تومان رسیده و پیش‌بینی ما این است که بالاتر هم می‌رود، بیان کرد: مسؤول بالا رفتن قیمت‌ دلار و ارز چه کسی است؟ آیا به غیر از دولت و تیم اقتصادی دولت است؟

رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس با بیان اینکه باید دولت و تیم اقتصادی آن اقدامات لازم انجام بدهند، گفت: ما سر این مسئله گیر کردیم و تا حرف می‌زنیم می‌گویند مخالف دولت هستی! ما مخالف دولت نیستیم ولی از قوه نظارتی خود استفاده می‌کنیم چرا که زبان گویای مردم نمایندگان هستند.

وی با بیان اینکه باید این روحیه را کنار بگذارند که وقتی عده‌ای سکوت می‌کنند آنها را بالا می‌برند ولی اگر کسانی حرف می‌زنند آنها را تخریب می‌کنند، خاطرنشان کرد: این موضوع اصلاً اتفاق خوبی نیست هم در دولت و هم در استان‌ها.

لینک کوتاه : https://asrehamedan.ir/?p=411
  • دیدگاه‌ها برای سکوت دولت در نابسامانی بازار ارز شک‌‌برانگیز است/ اقدامات در حد صفر تیم اقتصادی در حوزه پیشگیری بسته هستند

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.