• امروز : یکشنبه - ۳ تیر - ۱۴۰۳
  • برابر با : Sunday - 23 June - 2024
0
وزیر علوم:

ساماندهی آموزش عالی از سال تحصیلی جدید آغاز می شود

  • کد خبر : 1360
  • 10 شهریور 1397 - 12:19
ساماندهی آموزش عالی از سال تحصیلی جدید آغاز می شود

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: ساماندهی آموزش عالی یک تکلیف قانونی و اولویت است و اجرای آن از سال تحصیلی جدید با تصمیم گیری های کارشناسانه آغاز می شود.

به گزارش عصر همدان،‌ منصور غلامی امروز در پنجاه و یکمین اجلاس معاونان آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه‌های سراسر کشور اظهار داشت: آموزش عالی از ۴۰ سال گذشته تا کنون سیر رشد و توسعه در همه ابعاد داشته است.

وی با اشاره به توسعه کمی دانشگاه ها در دهه ۸۰ گفت: تقاضای ورود به مراکز آموزش عالی علت این توسعه کمی بود اما اینگونه توسعه کمی موجب تضعیف امر پژوهش و تحقیق در آموزش عالی شد.

دکتر غلامی افزود: در ۶ سال گذشته تشکیل پارک های علم و فناوری، مراکز رشد و شرکت های دانش بنیان رشد خوبی داشت و نقص ها و کمبودها را جبران کرد.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری تاکید کرد: در حوزه ارتباط با جامعه نیز طرح های خوبی با وزارتخانه های مطرح کشور مانند وزارت دفاع، نفت و سازمان محیط زیست اجرا و حلقه ارتباط دانشگاه با جامعه و بازار کار تنگتر شد.

دکتر غلامی تقویت بخش آموزشی دانشگاه ها را ضروری دانست و گفت: فضای روان خدمات دهی باید حاکم شود و دانشجو درگیر چرخه پیچیده خدمات آموزشی نشود.

وی بر تحقق اخلاق مداری در دانشگاه ها تاکید کرد: بداخلاقی و بی اخلاقی در سیستم آموزشی موجب آسیب شده است و برخورد های شدید با اینگونه رفتار ها انجام می شود.

دکتر غلامی افزود: البته این امر در دانشگاه های دولتی کمتر دیده شده است و در سایر مراکز علمی نیز اینگونه برخوردها با دقت رصد خواهد شد.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری اظهار داشت: این اجلاس برای کاهش نگرانی خانواده ها و دانش آموختگانشان در باب اشتغال و آینده کاری برگزار شده است و نتایج خوبی خواهد داشت.

دکتر غلامی گفت: دانشگاها در این راستا هم افزایی داشته و به خوبی پذیرای تغییرات و برنامه های وزارت خانه باشند.
وی بر استفاده بهینه از امکانات و شرایط فعلی تاکید کرد و افزود: اشتراک گذاری فضاهای آموزشی، خوابگاهی و نرم افزاری در اجرای طرح ساماندهی این وزارتخانه انجام می شود‌.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری خواستار توجه به موسسات آموزش عالی بخش خصوصی شد و تاکید کرد: ضعف های احتمالی موجود در این موسسات نباید دستاویز و بهانه ای برای ضربه به این موسسات باشد.

پنجاه و یکمین اجلاس معاونان آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه های سراسر کشور با محوریت مهارت افزایی و ارتقای توان اشتغال پذیری دانشجویان کارشناسی به ریاست وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در دانشگاه بوعلی سینای همدان در حال برگزاری است.

منبع: ایرنا

لینک کوتاه : https://asrehamedan.ir/?p=1360
  • دیدگاه‌ها برای ساماندهی آموزش عالی از سال تحصیلی جدید آغاز می شود بسته هستند

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.