• امروز : چهارشنبه - ۲۳ خرداد - ۱۴۰۳
  • برابر با : Wednesday - 12 June - 2024
3
قائم مقام کمیته امداد امام خمینی(ره):

دستگاه ایجاد اشتغال نیستیم اما ۲۰ درصد اشتغال کشور را ایجاد کردیم

  • کد خبر : 1076
  • 25 مرداد 1397 - 16:54
دستگاه ایجاد اشتغال نیستیم اما ۲۰ درصد اشتغال کشور را ایجاد کردیم

قائم مقام کمیته امداد امام خمینی(ره) با بیان اینکه ساماندهی نظام خیرین اشتغال در برنامه ششم کمیته امداد قرار دارد، گفت: کمیته امداد با وجود اینکه دستگاه ایجاد اشتغال نیست اما براساس وظایف و تکالیف خود ۲۰ درصد از اشتغال کشور را برای مددجویان ایجاد کرده است.

به گزارش عصر همدان،  سید منصور برقعی امروز در جشن خودکفایی و توانمندی کارآفرینان طرح‌های اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان اظهار کرد: برگزاری جشن خودکفایی و اشتغال مددجویان گویای این است که اراده‌های انسانی بر مشکلات غلبه پیدا می‌کند.

وی با بیان اینکه هرچقدر مشکلات بزرگ باشد در برابر اراده انسان‌ها قدرت پایداری نیست، افزود: برگزاری چنین مجلس و محافلی برای همه ما پر از درس است تا فرابگیریم که اراده‌های متبلور شده و غلبه یافته به آسیب‌های درونی و دشورای‌های اجتماعی و خانواده‌های در معرض آسیب قابل حل شدن است، اگر اراده برای تلاش و کار وجود داشته باشد.

قائم مقام کمیته امداد امام خمینی(ره) با اشاره به اینکه سال گذشته با ۵۱ میلیارد تومان ۳ هزار و ۸۰۰ فرصت شغلی در استان همدان رقم خورده است، گفت: این آمار بازگوکننده این است که با ایجاد سرمایه ۱۵ میلیون تومانی در این استان مشکل اشتغال با چنین سرانه‌ای حل می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: کمیته امداد با وجود اینکه دستگاه ایجاد اشتغال نیست اما براساس وظایف و تکالیف خود ۲۰ درصد از اشتغال کشور را برای مددجویان ایجاد کرده است.

برقعی تصریح کرد: ایجاد ۳ هزار و ۸۰۰ شغل توسط کمیته امداد استان نشانگر این است که تحقق این نتیجه ناشی از تلاش دسته‌جمعی همه مسئولانی بوده که کمیته امداد به عنوان پیگیر توانسته در این زمینه عمل کند.

وی در خصوص برنامه ششم امداد که در سال دوم آن قرار داریم، اضافه کرد: یکی از موضوعات مهم در عرصه مشارکت مردمی که قرار است مورد توجه ویژه قرار گیرد ساماندهی نظام خیرین اشتغال است.

قائم مقام کمیته امداد امام خمینی(ره) با اشاره به اینکه همدان دارای خیریه‌های به نام و پیشرویی است که می‌تواند فرصتی استثنایی را برای کمیته امداد فراهم کند، یادآور شد: کار خیر در زمینه‌های مختلف مطلوب است اما کار خیر در عرصه اشتغال فضیلتی دوچندان دارد چراکه می‌تواند تبدیل به صدقه جاریه شود و فرصت اشتغال را برای دیگران فراهم کند.

لینک کوتاه : https://asrehamedan.ir/?p=1076
  • دیدگاه‌ها برای دستگاه ایجاد اشتغال نیستیم اما ۲۰ درصد اشتغال کشور را ایجاد کردیم بسته هستند

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.