• امروز : شنبه - ۲۶ خرداد - ۱۴۰۳
  • برابر با : Saturday - 15 June - 2024
0
نماینده وزیر و مدیرکل اقتصاد و دارایی استان همدان خبر داد

تشکیل کمیته پایش بهبود فضای کسب و کار استان برای نخستین بار در کشور

  • کد خبر : 3129
  • 15 دی 1397 - 17:26
تشکیل کمیته پایش بهبود فضای کسب و کار استان برای نخستین بار در کشور

نماینده وزیر و مدیرکل اقتصاد دارایی استان همدان با بیان اینکه شکایت‌های بخش خصوصی در سامانه دادور ثبت و پیگیری می‌شود گفت: کمیته پایش بهبود فضای کسب و کار برای نخستین بار در کشور در همدان راه اندازی شد.

.به گزارش عصر همدان، سیدناصر محمودی  با بیان اینکه در اداره کل اقتصاد و دارایی و معاونت اقتصادی، تحلیل‌ها و آسیب شناسایی اطلاعات اقتصادی استان انجام می‌شود، اظهار کرد: همه این تحلیل‌ها به مسؤولان استانی و کشوری ارسال می‌شود.

وی با اشاره به اینکه  سه کارگروه سرمایه گذاری، کارگروه مالی- پولی و بانکی و کارگره اقتصادی و آسیب شناسی در این اداره کل وجود دارد، افزود: عملکرد این کارگروه‌ها بر تولید و اشتغال استان تأثیرگذار است.

مدیرکل اقتصاد و دارایی استان همدان با بیان اینکه یکی از اقدامات راهبردی انجام شده، عملیاتی کردن مقررات و بهبود رتبه استان در حوزه کسب و کار در کشور است، تصریح کرد: همدان نخستین استانی است که کمیته پایش بهبود فضای کسب و کار استانی را تشکیل داده و همه دستگاه‌های اجرایی دولتی و بخش‌های خصوصی عضو آن هستند.

وی با بیان اینکه شناسایی قوانین مخل کسب و کار در این کارگروه‌ها انجام می‌شود، ادامه داد: یکی از خروجی‌های این کارگروه‌ها کاهش زمان صدور مجوزهای لازم برای کسب و کار بوده است.

محمودی با اشاره به اینکه پیاده سازی و توسعه سامانه ثبت و پیگیری شکایت بخش خصوصی تحت عنوان سامانه دادور انجام شده، خاطرنشان کرد: در این راستا شکایت از همه دستگاه‌ها به صورت خرد و کلان ثبت و پیگیری می‌شود.

وی با بیان اینکه سامانه یاور نیز برای ارائه مشاوره‌ در حوزه مختلف طراحی و اجرا شده، گفت: همچنین در سامانه نما استعلام‌ها به صورت الکترونیکی انجام می‌شود که باعث بهبود فضای کسب و کار شده و در نتیجه آن  در سال ۹۵ رتبه کسب و کار استان از ۲۴ به۱۱ ارتقا یافت.

مدیرکل اقتصاد و دارایی استان همدان با اشاره به اینکه ستاد مقابله با تحریم و بحران نیز ایجاد شده، اظهار کرد: راهکارهایی در این ستاد تدبیر می‌شود که اقتصاد بیش از این دچار آسیب نشود و تأمین منابع مالی پروژه‌های اقتصادی و اجرایی استان صورت می‌گیرد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : https://asrehamedan.ir/?p=3129
  • دیدگاه‌ها برای تشکیل کمیته پایش بهبود فضای کسب و کار استان برای نخستین بار در کشور بسته هستند

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.