• امروز : پنج شنبه - ۱۰ خرداد - ۱۴۰۳
  • برابر با : Thursday - 30 May - 2024
2
مدیرکل تعزیرات حکومتی همدان مطرح كرد

تشکیل یک‌هزار و ۹۹۷ فقره پرونده توسط گشت‌های ویژه/ قاچاق سوخت و سیگار، بزرگترین پرونده‌ همدان

  • کد خبر : 1540
  • 19 شهریور 1397 - 12:01
تشکیل یک‌هزار و ۹۹۷ فقره پرونده توسط گشت‌های ویژه/ قاچاق سوخت و سیگار، بزرگترین پرونده‌ همدان

مدیرکل تعزیرات حکومتی همدان با بیان اینکه یک‌هزار و ۹۹۷ فقره پرونده توسط گشت‌های ویژه در تعزیرات حکومتی تشکیل شده است، گفت: ۴۵.۵ درصد از تخلفات با حکم قضات تعزیرات حکومتی تشکیل پرونده شده است.

به گزارش عصر همدان، علیرضا حسن‌پور روز گذشته در جمع خبرنگاران با بیان اینکه از ابتدای امسال تا ۱۵ شهریورماه در مجموع ۴ هزار و ۹۱۲ فقره پرونده در تعزیرات جکومتی استان همدان تشکیل شده است، اظهار کرد: از این پرونده‌ها ۴ هزار و ۵۵ فقره پرونده در حوزه کالا، ۵۱۴ فقره پرونده در حوزه قاچاق کالا، ۳۴۳ مورد پرونده در زمینه بهداشت و درمان تشکیل شده است.

وی با اشاره به اینکه مجموع محکومیت‌ها بیش از ۹۱ میلیارد ریال است، افزود: در حوزه کالا و خدمات ۱۸ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال، در حوزه قاچاق کالا و عرض ۷۴ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال و در حوزه خدمات و بهداشت نیز جمع محکومیت‌ها یک میلیارد و ۱۲۸ میلیون ریال بوده است.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان همدان ادامه داد: بیشترین تخلفات در این مدت به ترتیب از خواروبارفروش‌ها، نانوایی‌ها، میوه‌فروشان، صنف پوشاک و مرغ و ماهی بوده است.

وی با بیان اینکه در مجموع یک‌هزار و ۹۹۷ فقره پرونده توسط گشت‌های ویژه در تعزیرات حکومتی تشکیل شده است، گفت: نکته قابل توجه این است که ۴۵.۵ درصد از تخلفات با حکم قضات تعزیرات حکومتی تشکیل پرونده شده که با جدیت در مقوله رسیدگی به این پرونده‌ها ورود کرده‌ایم.

حسن‌پور با اشاره به اینکه در مجموع ۱۰ قاضی در تعزیرات استان برای بازرسی گشت‌های سیار وجود دارد، خاطرنشان کرد: با تشکیل پرونده توسط قضات تعزیرات حکومتی در مجموع ۱۱ میلیارد و ۱۷۱ میلیون ریال تخلفات در این مدت ۶ ماهه امسال گزارش شده است.

وی با بیان اینکه عدم درج قیمت بیشترین تخلفات بوده است، تصریح کرد: در حوزه تنظیم بازار نیز بیش از ۱۵۰ فقره پرونده گرانفروشی و تخلفات بهداشتی در این مدت داشته‌ایم.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان همدان با تاکید بر اینکه در کنار گشت‌های مشترک، ۷۷۴ مورد شاکی خصوصی از ابتدای سال داشته‌ایم، بیان کرد: عمده تخلفات شهروندان در حوزه گرانفروشی از صنف کابینت‌سازان، مبلمان‌فروشان، نصب آسانسور و تعمیر خودرو شکایت داشته‌اند که در مجموع یک‌میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال به شاکیان وصول شده است.

وی در خصوص ورود جدی تعزیرات حکومتی در بخش احتکار و انبار کالاها نیز اظهار کرد: از اوایل مردادماه هفت مورد تخلف با چهار عنوان توسط تعزیرات در حال پیگیری و رسیدگی است که تخلف احتکارکنندگان در زمینه عدم ارائه موجودی کالا، امتناع از عرضه کالا و عرضه خارج از شبکه در مجموع ۱۱۵ مورد پرونده به ارزش بیش از ۷۰ میلیارد ریال بوده است.

در حوزه احتکار تخلفی از سوی اصناف همدان گزارش نشده است

حسن‌پور افزود: تاکنون نیز ۱۰۶ مورد پرونده احتکار مختومه اعلام شده که جمع محکومیت‌ها بیش از ۵۱ میلیارد ریال است.

وی با بیان اینکه در حوزه احتکار تخلفی از سوی اصناف همدان گزارش نشده است، گفت: بیشترین تخلفات در اقلام خوراکی شامل حبوبات، برنج، سبوس گندم، شکر، کود شیمیایی، روغن خوراکی و موتور و لوازم خانگی بوده است البته در برخی از شهرستان‌های استان نیز کالاهای توقیفی انبارها شامل ۱۱ تن شکر در تویسرکان، هشت تن برنج در رزن توزیع شده و در همدان نیز کالاهای توقیفی انبارها شامل لوازم خانگی، ۳۶۰ تن سبوس گندم، روغن موتور باید ظرف یک هفته دیگر در فروشگاه‌ها توزیع شود.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان همدان با اشاره به اینکه از مجموع ۴۰ مورد واحد تخلفگر صنفی ۲۰ مورد آن یعنی ۵۰ درصد توسط مردم گزارش شده است، ادامه داد: از ابتدای امسال به دلیل ادعاگری برخی صاحبان مغازه‌های گیاهان دارویی بیش از ۱۵۰ مورد تخلف در این زمینه منجر به بسته شدن مغازه شده است.

وی در خصوص اقلام احتکار شده در انبارهای همدان اظهار کرد: ۱۷۲ دستگاه تلویزیون، ۹۳ دستگاه لباسشویی، ۱۱۱ مورد جاروبرقی و ۱۲۳ دستگاه یخچال و کالاهای تقلبی ۴۹۰ مورد بوده است که البته بیشترین پرونده کالاهای تقلبی دارای شاکی خصوصی است.

حسن‌پور با بیان اینکه بزرگترین پرونده‌های امسال همدان در زمینه دو پرونده قاچاق سوخت و سیگار بوده است، تصریح کرد: در حوزه میوه و تره‌بار و افزایش قیمت میوه چون نابسامانی‌های زیادی وجود دارد یک پرونده به ارزش ۲ میلیارد ریال تشکیل شده که مواردی همچون خالص‌فروشی، وجود واسطه‌ها و فعالیت افراد فاقد مجوز از جمله مشکلاتی است که در این پرونده به آن رسیدگی می‌شود.

لینک کوتاه : https://asrehamedan.ir/?p=1540
  • دیدگاه‌ها برای تشکیل یک‌هزار و ۹۹۷ فقره پرونده توسط گشت‌های ویژه/ قاچاق سوخت و سیگار، بزرگترین پرونده‌ همدان بسته هستند

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.