• امروز : پنج شنبه - ۳۱ خرداد - ۱۴۰۳
  • برابر با : Thursday - 20 June - 2024
4
نماینده مردم ملایر در مجلس:

تحریم‌های دارویی مخالف با شعار علم در اختیار صلح است

  • کد خبر : 203818
  • 19 آبان 1402 - 22:47
تحریم‌های دارویی مخالف با شعار علم در اختیار صلح است
نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی گفت: کشورهای غربی با به‌دست‌آوردن علم دارو و تولیدداروهای مختلف از آن استفاده ابزاری می‌کنند و به‌وضوح مسئله علم در اختیار صلح و توسعه را نادیده می‌گیرند.

هادی بیگی نژاد در گفتگو با خبرنگار «عصر همدان» با اشاره روز جهانی علم در خدمت صلح و توسعه گفت: باید گفت علم در خدمت بشریت است؛ اما در خدمت صلح نیست.

وی با بیان اینکه علم در خدمت صلح دروغ بزرگی است که تا کنون رخ نداده است، تصریح کرد: کشورهای غربی و آمریکا علم را برای تسلط بر کشورهای دنیا به کار برده‌اند.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی گفت: اگر کشورهای غربی علم استخراج نفت را به دست آورده‌اند از آن برای استعمار بر کشورهای دارای نفت استفاده کرده‌اند و یا اگر علم هوا و فضا را به دست آورده‌اند با موشک‌سازی و بمب‌افکنی کشورهای دیگر را ضعیف کرده‌اند.

وی حملات شیمیایی و موشکی آمریکا به کشورهایی همچون عراق و افغانستان و ویتنام را نمونه‌ای از استفاده علم برای ضعیف کردن کشورهای دیگر عنوان کرد و گفت: اگر علم در دست کشورهای مستکبر بوده از آن برای تحت سلطه درآوردن کشورهای دیگر استفاده کرده‌اند.

بیگی‌نژاد با اشاره به جنگ چالدران و تقابل ایران و روسیه گفت: در بسیاری از شکست‌های ایران در تاریخ مسئله تسلط علمی به‌وضوح مشخص است.

وی گفت: کشورهای غربی با به‌دست‌آوردن علم دارو و تولیدداروهای مختلف از آن استفاده ابزاری می‌کنند و به‌وضوح مسئله علم در اختیار صلح و توسعه را نادیده می‌گیرند.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی به تحریم‌های دارویی آمریکا علیه ایران اشاره کرد و گفت: امروز بسیاری از بیماران ایرانی موفق به دریافت دارو به دلیل این تحریم‌های ظالمانه می‌شوند و ابن امر نشان می‌دهد که علم در اختیار صلح و توسعه نیست.

وی بیان کرد: امروز در غزه هم به‌وضوح دیده می‌شود که با پیشرفته‌ترین سلاح‌ها به مردم مظلوم حمله می‌شود و از آن سو ظالمانه تین تحریم‌ها نیز علیه آنان به کار برده می‌شود.

بیگی‌نژاد بیان کرد: غربی‌ها هیچ حد و مرزی برای ظلم‌کردن با استفاده از علم را ندارند.

انتهای پیام/گ

لینک کوتاه : https://asrehamedan.ir/?p=203818
  • دیدگاه‌ها برای تحریم‌های دارویی مخالف با شعار علم در اختیار صلح است بسته هستند

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.