• امروز : پنج شنبه - ۲۸ تیر - ۱۴۰۳
  • برابر با : Thursday - 18 July - 2024
1
رئیس اتاق اصناف همدان:

برای تأمین کالاهای اساسی مشکلی نداریم/ دغدغه بازار کاهش قدرت خرید است

  • کد خبر : 1650
  • 25 شهریور 1397 - 9:10
برای تأمین کالاهای اساسی مشکلی نداریم/ دغدغه بازار کاهش قدرت خرید است

رئیس اتاق اصناف همدان با بیان اینکه دولت باید قدرت خرید مردم را افزایش دهد و تدبیری برای این امر بیاندیشد، گفت: کشور برای تأمین کالاهای اساسی هیچ مشکلی ندارد.

حسین محرابی با بیان اینکه طبیعی است نوسانات ارزی در قیمت کالاها باعث بروز اختلالاتی در بازار شود، اما اتفاق خاصی رخ نداده است، اظهار کرد: تنها اقشار آسیب پذیر همچون کارمندان معمولی با حقوق ثابت و سایر اقشار جامعه که در آمد بالا و ثابتی در این دوران داشتند با مشکلاتی مواجه شدند.

وی با اشاره به اینکه یک شوک اقتصادی به بازار وارد شده است، افزود: اگر دولت برنامه داشته باشد و مدیریت شرایط را به دست بگیرد، می‌تواند تولید و عرضه را در وضعیت مطلوبی قرار دهد.

رئیس اتاق اصناف همدان تصریح کرد: اگر دولت با اعمال مدیریت صحیح، افزایش قیمتی را به تدریج در چند سال گذشته اعمال می‌کرد از ورود یکباره شوک به بازار جلوگیری می‌شد.

وی با اشاره به اینکه متأسفانه اگر در سال‌های گذشته تورم ریالی با تورم ارزی هماهنگ می‌شد این اتفاقات رخ نمی‌داد، ادامه داد: امروز بازار قیمت‌های جدید را پذیرفته است و مشکل ما قدرت پایین خرید مصرف‌کننده است.

محرابی با بیان اینکه دولت باید قدرت خرید مردم را افزایش دهد و تدبیری برای این امر بیاندیشد، درباره کمبود برخی از اجناس در ماه‌های آینده گفت: این موارد شایعاتی است که دشمنان برای برهم زدن وضعیت داخلی ترویج می‌کنند در حالی که کشور برای تأمین کالاهای اساسی هیچ مشکلی ندارد.

وی اظهار کرد: دولت تضمین کرده ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی برای تأمین کالاهای اساسی تخصیص خواهد داد و امروز گشایش اعتبار برای تحقق این مهم انجام می‌شود.

رئیس اتاق اصناف همدان با بیان اینکه دشمن در حال پیشبرد اهداف خود است و ما نباید در زمین آن بازی کنیم، افزود: در حال حاضر بازار در آرامش قرار دارد و تنها مشکل ما کاهش قدرت خرید اقشار پایین جامعه است.

وی تصریح کرد: بازرسی‌ها برای جلوگیری از گرانفروشی با جدیت انجام می‌شود و پرونده‌هایی نیز در این حوزه دنبال می‌شود که در صورت به نتیجه نرسیدن به تعزیرات حکومتی ارجاع می‌شود.

لینک کوتاه : https://asrehamedan.ir/?p=1650
  • دیدگاه‌ها برای برای تأمین کالاهای اساسی مشکلی نداریم/ دغدغه بازار کاهش قدرت خرید است بسته هستند

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.