• امروز : جمعه - ۲۹ تیر - ۱۴۰۳
  • برابر با : Friday - 19 July - 2024
2
استاد دانشگاه و کارشناس مسائل سیاسی:

افکار عمومی جهان، رژیم صهیونیستی را مشروع نمی‌داند

  • کد خبر : 219977
  • 20 تیر 1403 - 11:04
افکار عمومی جهان، رژیم صهیونیستی را مشروع نمی‌داند
کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه امروز افکار عمومی جهان به سمتی رفته که رژیم صهیونیستی را به سمت عدم مشروعیت می‌برد، گفت: همه اتفاقات در حالت کلی به ضرر رژیم ظالم صهیونیستی است اما وقتی در صحنه خُرد وارد می‌شویم و به صورت روزانه اتفاقات را بررسی می‌کنیم، شاهد موازنه‌ای هستیم که منجر به فرسایشی شدن جنگ در غزه شده است.

محمد صادق کوشکی در گفتگو با خبرنگار سیاسی پایگاه خبری و تحلیلی «عصر همدان» با بیان اینکه برای جنگ در غزه باید عبارت جنگ فرسایشی را به کار برد، گفت: در این جنگ طرف رژیم‌ غاصب صهیونیستی چون به اهداف خود نرسیده است راهی به غیر از ادامه جنگ پیش پای خود نمی‌بیند.

وی با اشاره به اینکه نه غزه و نه رژیم غاصب صهیونیستی نمی‌توانند در حال حاضر طرف مقابل را حذف کنند، افزود: یعنی صهیونیست‌ها توان حذف مقاومت فلسطین را ندارند و نیروهای مقاومت نیز فعلا نمی‌توانند رژیم صهیونیستی را حذف کند.

این کارشناس مسائل سیاسی ادامه داد: هر روز عملیات‌های متعددی علیه از سوی هر دو طرف شاهد هستیم و همین موجب شده تا در حالت تعادل باشند و به این دلیلی می‌گوییم جنگ فرسایشی شده است.

کوشکی با بیان اینکه در این وضعیت تمام تلاش‌هایی که صورت می‌گیرد برای آتش‌بس است، تصریح کرد: البته این تلاش‌ها عمدتا جانبدارانه به نفع رژیم صهیونیستی است به همین خاطر همین تاکنون به نتیجه نرسیده است.

وی با اشاره به اینکه طرحی که آمریکا داده یا آن الگوهای آتش بسی که کشورهایی مثل مصر دنبال می‌کنند منافع مردم غزه را در برن نمی‌گیرد، گفت: مثلا طرح صلح می‌دهند که آتش‌بس انجام شود اما می‌گویند یک گروه دیگر را از جای دیگری بیاوریم تا به مردم غزه حکومت کنند و مردم غزه را اداره کند در حالی که چنین چیزی قابل قبول نیست.

این کارشناس مسائل سیاسی خاطرنشان کرد: مردم غزه شهدای زیادی دادند و راضی به این نمی‌شوند که حالا فردی دیگری بخواهد مدیریت آن‌ها را عهده‌دار شود و برای آزادی می‌جنگند.

کوشکی با اشاره به اینکه این اتفاقات بر روی سرنوشت جنگ تاثیری نگذاشته است، تصریح کرد: در کنار این اتفاقات شاهد حملات نیروهای مقاومت در جنوب لبنان بودیم که آن‌ها نیز مرتب به رژیم صهیونیستی فشار می‌آورند و می‌خواهند از طریق این فشارها این رژیم را وادار به پذیرش آتش‌بس کنند.

وی با بیان اینکه حمله به کشتی‌هایی که به سمت اسرائیل بار می‌برند برای ضعیف کردن وضعیت اقتصادی آن‌ها انجام می‌شود، عنوان کرد: مجموع حملات از سوی حزب‌الله برای آن است که اهرم فشاری باشد تا این رژیم کودک‌کش صهیونیستی به سمت آتش بس حرکت کند.

این کارشناس مسائل سیاسی خاطرنشان کرد: فشارهایی که مقاومت وارد می‌کند هنوز منجر به پذیرش آتش‌بس نشده است اما اگر در سطح بالاتر نگاه کنیم با توجه به همه فشارهای بین المللی و با توجه به اینکه حتی حزبی که در فرانسه و به قدرت رسیده دیروز برای اولین بار به رسمیت شناختن فلسطین را بعنوان یک شعار تبلیغاتی عنوان کرد که تا از مردم فرانسه رأی جمع کند نشان از ضعیف شدن رژیم غاصب صهیونیستی دارد.

کوشکی با بیان اینکه افکار عمومی جهان به سمتی رفته که رژیم صهیونیستی هر روز به سمت عدم مشروعیت و عدم پذیرش جهان حرکت می‌کند، گفت: همه این اتفاقات کلی به ضرر رژیم ظالم صهیونیستی است اما در صحنه خُرد وقتی که وارد می‌شویم و به صورت روزانه اتفاقات را بررسی می‌کنیم، همان موازنه‌ای که منجر به فرسایش شده است را شاهد هستیم.

انتهای پیام/ سع

لینک کوتاه : https://asrehamedan.ir/?p=219977
  • دیدگاه‌ها برای افکار عمومی جهان، رژیم صهیونیستی را مشروع نمی‌داند بسته هستند

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.