• امروز : چهارشنبه - ۲۳ خرداد - ۱۴۰۳
  • برابر با : Wednesday - 12 June - 2024
2
معاون بهره‌برادری آبفاي همدان مطرح کرد

افزایش ۹ درصدی مصرف آب در همدان/ افت روزانه آب چاه‌های همدان

  • کد خبر : 561
  • 07 مرداد 1397 - 9:12
افزایش ۹ درصدی مصرف آب در همدان/ افت روزانه آب چاه‌های همدان

معاون بهره‌برادری آب و فاضلاب استان همدان به افزایش ۹ درصدی مصرف آب در تابستان اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه در ایام تابستان کولرهای آبی و شست‌وشو مصرف آب را افزایش می‌دهد، بنابراین شاهد افزایش مصرف در این فصل هستیم.

حمیدرضا نیکداد با بیان اینکه طی چند روز گذشته با گرمای شدید هوا و حضور مسافران تابستانی شاهد افزایش مصرف آب بودیم، اظهار کرد: کولرهای آبی که بیش از ۲۰۰ لیتر در روز مصرف آنهاست، موجب افزایش مصرف در تابستان شده‌اند.

وی با اشاره به برخی قطعی‌های برق منابع تامین آب بیان کرد: قطعی برق باعث شده که حجم مخازن به مقدار قابل توجهی کاهش یابد زیرا با قطعی برق ایستگاه پمپاژ، برق مخازن نیز قطع می‌شود.

معاون بهره‌برادری شرکت آب و فاضلاب استان همدان بیان کرد: جلسات مکرری با شرکت توزیع برق برگزار کردیم که برق ایستگاه‌های پمپاژ و محل‌های حائز اهمیت قطع نشود که شرکت برق نیز قول داده که حدالامکان قطع نشود هرچند در مواقعی ناگزیر قطع می‌شود.

وی به بیش از ۹ درصد افزایش مصرف آب در تابستان اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه در ایام تابستان کولرهای آبی و شست‌وشو مصرف آب را افزایش می‌دهد، بنابراین شاهد افزایش مصرف در این فصل هستیم.

نیکداد با اشاره به اینکه در حال حاضر منابع آبی همدان سد اکباتان و چاه‌هاست، افزود: در حال حاضر چاه‌ها با دبی نامناسب و افت شدید مواجه هستند و هر روز افت آنها بیشتر می‌شود بنابراین در منابع چاهی مشکل داریم و باید صرفه‌جویی شود.

وی وضعیت سد را هم اکنون مناسب دانست و گفت: در حال حاضر امیدوار به بارندگی‌های پاییز هستیم که اگر در بارندگی پاییز و زمستان همچون سال قبل مشکل داشته باشیم، بحران آب خواهیم داشت.

معاون بهره‌برادری آب و فاضلاب استان همدان ضمن تأکید بر صرفه‌جویی مستمر در مصرف آب اظهار کرد: باید برای استفاده کمتر از آب سد اکباتان صرفه‌جویی شود تا بتوانیم تا پاییز و آغاز فصل بارش تأمین آب را داشته باشیم.

لینک کوتاه : https://asrehamedan.ir/?p=561
  • دیدگاه‌ها برای افزایش ۹ درصدی مصرف آب در همدان/ افت روزانه آب چاه‌های همدان بسته هستند

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.