• امروز : سه شنبه - ۱ خرداد - ۱۴۰۳
  • برابر با : Tuesday - 21 May - 2024
2

اتباع خارجی می توانند در همدان گراز شکار کنند

  • کد خبر : 829
  • 16 مرداد 1397 - 9:08
اتباع خارجی می توانند در همدان گراز شکار کنند

مدیرکل حفاظت محیط زیست همدان بیان کرد: طبق دستورالعمل صدور پروانه شکار سالجاری اتباع خارجی می توانند با رعایت مقررات در این استان گراز شکار کنند.

عادل عربی اظهار کرد: زمان شکار از تاریخ صدور این دستورالعمل تا بیستم بهمن امسال است.

وی ادامه داد: مدت اعتبار پروانه پنج روز از تاریخ صدور برای اتباع خارجی و سه روز از تاریخ صدور برای اتباع داخلی است و هر شکارچی در طول فصل شکار می تواند حداکثر چهار پروانه دریافت کند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست همدان اضافه کرد: شکار هرگونه حیوان دیگر به جز گراز و یا شکار بیش از تعداد مجاز مندرج در پروانه ممنوع است.

عربی افزود: شکارچی خارجی با هر پروانه، مجاز به شکار حداکثر ۲ راس گراز و شکارچی داخلی با هر پروانه، مجاز به شکار یک راس گراز است.

وی بیان کرد: استفاده از مهمات ‘چهارپاره’ برای شکار گراز و تیراندازی و شکار بدون حضور محیط بان راهنما ممنوع و محدوده اعتبار پروانه فقط شکارگاه های آزاد استان صادر کننده پروانه است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست همدان ادامه داد: مجوز برای اتباع ایرانی تنها به منظور شکار اقلیت‌های مذهبی است همچنین پروانه شکار گراز برای اتباع خارجی پس از ارائه درخواست از سوی موسسات برگزار کننده تورهای شکار اتباع خارجی که صلاحیت آنها در این خصوص به تایید سازمان رسیده، صادر می شود.

عربی تاکید کرد: طبق دستور العمل همراهان شکارچی به هیچ عنوان اجازه تیراندازی و شکار را ندارند.

وی خاطرنشان کرد: صدور پروانه شکار به منظور تعدیل جمعیت گراز در زیستگاه های آزاد حیات وحش با هدف کاهش فشار بر سایر جانداران، کمک به حفظ تعادل اکولوژیک و در کنار آن کاهش خسارات وارده بر جوامع محلی به منظور مدیریت مستقیم زیستگاه‌ها است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست همدان افزود: افزایش بی رویه جمعیت گراز در بسیاری از زیستگاه ها، سبب برهم خوردن تعادل اکولوژیک و تنگ کردن عرصه بر سایر گونه های حیات وحش شده است.

عربی ادامه داد: ورود این جانوران به سمت مزارع خسارات فراوانی به کشاورزان وارد می کند که نارضایتی جوامع محلی را به همراه داشته است.

همدان دارای ۶ منطقه حفاظت شده و ۱۱منطقه شکار ممنوع است؛ همچنین طبق مطالعات صورت گرفته در سه دهه اخیر، ۴۰ گونه پستاندار، ۱۸۱گونه پرنده، ۴۳ گونه خزنده، ۲۴ گونه ماهی و چهارگونه ۲ زیست در این استان شناسایی شده است.

منبع: ایرنا

لینک کوتاه : https://asrehamedan.ir/?p=829
  • دیدگاه‌ها برای اتباع خارجی می توانند در همدان گراز شکار کنند بسته هستند

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.