بیشترین بازدیدها

یادداشت

ایجاد ارزش افزوده برای واحدهای سیلیس‌کوبی ازندریان

آخرین ویرایش در:
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان گفت: به دنبال ایجاد ارزش افزوده برای واحدهای سیلیس‌کوبی ازندریان هستیم که البته به همکاری فعالان این عرصه نیاز دارد.

به گزارش عصر همدان، حمیدرضا متین با بیان اینکه طرح قرارگیری هر ۱۰ تا ۱۵ معدن غیرفعال که نیاز به واحدهای فرآوری برای راه اندازی مجدد دارند، از سال جاری آغاز شده است اظهار کرد: همدان به عنوان پایلوت انتخاب نشده است چراکه ۱۴۰ واحد معدنی استان همدان دانه‌بندی شن و ماسه است که در عمل صنایع تبدیلی آنها وجود دارد.

وی افزود: البته استان در نظر دارد تا واحدهای چون فراوری سیلیس را در کنار معادن سیلیس استان مستقر کند تا فروسیلیس تولید شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان تصریح کرد: به دنبال ایجاد ارزش افزوده برای واحدهای سیلیس‌کوبی ازندریان هستیم که البته به همکاری فعالان این عرضه نیاز دارد.

وی با اشاره به اینکه این اقدامات باید توسط بخش خصوصی انجام شود و دولت تسهیل‌گر آن باشد ادامه داد: در حال حاضر فرآوری سیلیس در ازندریان انجام می‌شود اما ارزش افزوده مناسبی به دنبال ندارد و در حد دانه‌بندی است که باید ارتقا یابد.

متین با بیان اینکه دانه‌بندی‌های ازندریان مورد نیاز واحدهای تولید کاشی در استان‌های یزد، مرکزی و کرمان است خاطرنشان کرد: چهار شرکت بزرگ تولید کاشی مواد اولیه خود را از استان همدان تهیه می‌کنند که صد درصد محصولات خود را نیز صادر می‌کنند.

انتهای پیام/

آخرین مطالب