حریم آب انبار صفوی اسدآباد کف‌سازی مسلح می‌شود/تردد خودرو مانعی ندارد

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اسدآباد گفت: در راستای ارتقا سطح گردشگری در شهرستان اسدآباد حریم آب انبار به عنوان یکی از آثار تاریخی این شهر با اعتبار ۲۰۰ میلیون تومان کف سازی می‌شود‌.

 

کامران اکبری‌شایگان در گفت‌وگو با خبرنگار عصر همدان، با اشاره به اجرای طرح عملیات کف‌سازی آب انبار صفوی ، اظهار کرد: این عملیات به طول ۳۵۰ متر از حریم آب انبار با صرف اعتبار بیش از ۲۰۰ میلیون تومان انجام می‌شود.

وی گفت: انجام عملیات کف سازی در محل آب انبار به عنوان یکی از مهمترین آثار تاریخی در راستای ارتقا سطح گردشگری شهرستان و حفظ و نگهداری این اثر تاریخی است.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اسدآباد با بیان اینکه کف‌سازی آب انبار صفوی مشابه کار پیاده رو سازی بوعلی همدان است، افزود: البته تردد وسایل نقلیه به جز ماشین‌های سنگین در این مسیر امکان‌پذیر است.

وی اذعان داشت : کف‌سازی این مسیر به صورت مسلح است که اگر خودرو هم از روی این سنگ فرش حرکت کند اتفاقی نمی افتد و آسیب نمی‌بیند.

اکبری‌شایگان با بیان اینکه طرح کف‌سازی از روی طاق آب انبار رد می‌شود، گفت: بنا به طرح تفصیلی شهرداری ادامه این کف سازی‌‌ها باید تا خیابان سیدان انجام شود و البته این قسمت کار با شهرداری است و میراث فرهنگی فقط طراح این برنامه خواهد بود.

انتهای پیام/ن

آخرین مطالب