بیشترین بازدیدها

یادداشت

به مناسبت روز استکبارستیزی صادر شد؛

بیانیه ی بسیج دانشجویی جهاد دانشگاهی استان همدان

به مناسبت ۱۳ آبان و روز مبارزه با استکبار بسیج دانشجویی جهاد دانشگاهی استان همدان بیانیه ای صادر کرد.

به گزارش عصر همدان، به مناسبت روز استکبارستیزی، بسیج دانشجویی جهاد دانشگاهی همدان بیانیه ای صادر کرد.

متن پیام بدین شرح است:

بصیرت و هوشیاری دانشجویان در هرزمان به ویژه در شرایط حساس کنونی از اهمیت ویژه ای برخوردا است.

روز ۱۳ آبان که در تقویم به عنوان روز مبارزه با استکبار نام‌گذاری شده یادآور سه واقعه مهم در تاریخ معاصر ایران است که در سه دوره مختلف رخ داده است .

تبعید امام خمینی(ره) به ترکیه در ۱۳ آبان ۱۳۴۳، ۱۳ آبان ۱۳۵۷ که روز دانش‌آموز نام گرفت و تسخیر لانه جاسوسی در ۱۳ آبان ۱۳۵۸ که روز مبارزه با استکبار جهانی ست، عنوان این سه واقعه تاریخی است که هر کدام در دوره وقوع تاثیر گذاری خاص خود را داشته و شرایط را به نحوی تغییر داده‌اند و باعث ماندگاری روز ۱۳ آبان برای همیشه در تاریخ ایران شده اند.

امسال نیز مردم مجاهد ودانشجویان استکبارستیز ایران اسلامی به ویژه دانشجویان دانشگاه جهاد دانشگاهی استان همدان استوارتر بر ادامه راه استکبارستیزی تأکید کرده و اعلام می‌دارند که پیرو اهداف والای بنیانگذار جمهوری اسلامی و تحت مواضع حکیمانه رهبر معظم انقلاب اسلامی ست.

ضمن اینکه این روز تاریخی با مبعث حضرت رسول اکرم (ص) مقارن است، و ظلم ستیزی و استکبار ستیزی از ویژگی های بارز پیامبر عظیم اسلام است،

طبق بیانات مقام معظم رهبری در راستای کاهش بیماری کرونا باید برنامه‌های گرامی داشت ۱۳ آبان ماه و ایام جشن و سرور در بستر فضای مجازی برگزار شود.

بنابراین باید ازاین بستر پیام و حرکت روز ۱۳ آبان ماه به مردم و به خصوص جوانان ابلاغ کرد.

انتهای پیام/د

آخرین مطالب