تقدیر و تشکر سپاه ناحیه همدان‌ از برپاکنندگان برنامه های عزاداری امام حسین(ع)

سپاه پاسداران ناحیه همدان با بیان اینکه مردم دارالمجاهدین همدان، امسال به دلیل تقارن با شیوع بیماری کرونا محرمی متفاوت و بی بدیل و پرشور را رقم زدند، در پیامی از برپاکنندگان برنامه های عزاداری امام حسین(ع) تقدیر و تشکر کرد.

به گزارش عصر همدان، سپاه پاسداران ناحیه همدان‌ از برپاکنندگان برنامه های عزاداری امام حسین(ع) در پیامی تقدیر و تشکر کرد. متن پیام بدین شرح است:

بسمه تعالی
وَ مَن یُعَظِّم شَعائِرَ فَانَّها مِن تَقوَی القُلُوب

بی شک انقلاب شکوهمند اسلامی ایران و درخشش جوانان مسلمان این مرز و بوم در عرصه جهاد و شهادت، یکی از برجسته ترین پیامدهای نهضت خون رنگ عاشورا است.

حضرت امام خمینی (ره)؛ بنیان گذار انقلاب اسلامی با آگاهی از نقش سرنوشت ساز فرهنگ عاشورا در بافت اجتماعی مردم ایران، شور حسینی را در دل ها به تلاطم درآورد.

او توانست انقلاب اسلامی را با تکیه بر همین زلال معرفت، به پیروزی برساند. از این رو مکرر می فرمود: “این محرم و صفر است که اسلام را زنده نگه داشته است” و “انقلاب اسلامی ایران پرتویی از عاشورا و انقلاب عظیم الهی آن بود”.

و اما شاگردان مکتب حضرت امام روح الله ومردم فهیم دارالمومنین و دارالجهاد همدان چقدر زیبا در گوشه به گوشه ی این دیار، علی رغم تبلیغات مسموم دشمن و ظهور و بروز ویروس منحوس کرونا، با رعایت دستورالعمل های بهداشتی ستاد ملی مبارزه با کرونا، خیمه های عزای سید و سالار شهیدان را برپا کردند و یک صدا با مسئولین و متولیان امر فریاد بر آوردند :ما ملت امام حسینیم…

ایام سوگواری حضرت سیدالشهدا (ع) امسال مقارن با بیماری خطیر و حقیر کرونا بود از این جهت نسبت به سال‌های قبل تفاوت داشت و عزاداران حسینی در سراسر ایران اسلامی با شعورِ نشات گرفته از شورحسینی به امر امام المسلمین لبیک گفتند و به بهترین نحو ممکن دستورالعمل های بهداشتی را رعایت کردند و نه تنها از شکوه و عظمت عزاداری ها نکاستند ،بلکه جلوه های بدیع،عاشقانه و بی ریا را از عشق حسینی در هر کوی و برزن به نمایش گذاشتند.

همان طور که سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در یکی از سخنرانی‌های خود به استفاده از فرصت‌ها در شرایط بحران اشاره کرد و گفت: “من با تجربه این را می‌گویم که میزان فرصتی که در بحران‌ها وجود دارد در خود فرصت‌ها نیست.”

امروز بر خود واجب می دانیم از حضور عاشقانه و عاقلانه ی همه ی مردم متدین، ولایتمدار و بافرهنگ همدان بویژه هیئت های مذهبی تشکر کرده و ثوابی عظیم برای همه ی مسئولین و برپا دارندگان شعائر حسینی همچون؛ نماینده معظم ولی فقیه در استان،هیئت های حسینی،اعضای محترم شورای تامین شهرستان، هلال احمر،آموزش و پرورش و متولیان مدارس،صدا و سیما و اصحاب رسانه،سازمان تبلیغات اسلامی،شهرداری همدان،وعاظ و سخنرانان،ذاکران اهل بیت علیه السلام ،پایگاه های مقاومت بسیج و بسیجیان امام روح الله، هیئت امنای محترم مساجد، خیرین و تشکل های مردمی؛ از خداوند متعال درخواست نموده و سر تعظیم به پیشگاه عاشقان سیدالشهدا فرود می آوریم که با عقلانیت تمام و شور و شعور حسینی امسال خیمه های نوکری را پرونق تر برپا کردند.

سپاه ناحیه همدان— محرم ۱۴۴۲

۱۳۹۹.۶.۱۰

آخرین مطالب