پیگیری رسانه و یک مطالبه مردمی؛

سرقت ترانس برق فرستنده عامل قطعی ۹ روزه شبکه های تلویزیونی و رادیویی منطقه خرمرود/اختلاف نظر اداره برق و بخش خصوصی نصب ترانس جدید را به تاخیر انداخته

۹ روزی می شود که ترانس برق فرستنده اشتران به سرقت رفته و اهالی نزدیک به ۱۵ روستا در روزهای کرونایی نمی توانند مجالس عزای حسینی را از تلویزیون تماشا کنند و از آنجا که متولی رفع مشکل مشخص نیست فرماندار تویسرکان قول تامین هزینه خرید ترانس جدید را داده است.

به گزارش خبرنگار عصر همدان، بیست و نهم مرداد ماه سال جاری ترانس برق فرستنده اشتران به سرقت می رود و بدین ترتیب با این سرقت به دلیل عدم سیگنال رسانی، تمامی شبکه های تلویزیونی و رادیویی منطقه خرمرود که در حدود ۱۵ روستا را در دل خود جای داده، قطع شد و تا به امروز ششم شهریور ماه این شبکه ها همچنان قطع است.

به دنبال این اتفاق اهالی روستاهای این منطقه به ویژه کهنوش و آرزوج در پیام های مکرر خود از مجموعه خبری عصر همدان خواستند تا پیگیر ماجرا شود تا با وصل ترانس جدید، سیگنال رسانی دوباره آغاز و آنان در روزگار کرونایی از برنامه های عزاداری های ماه محرم که از تلویزیون پخش می شود بهره مند شوند.

و امروز بعد از گذشت نزدیک به ۹ روز هنوز ترانس جدیدی جایگزین نشده است. برای بررسی علت تأخیر در رفع این مشکل به سراغ فرماندار تویسرکان رفتیم.

فرمانداری اعتبار خرید ترانس جدید را تا تعیین تکلیف متولی اصلی تأمین می کند

در این باره سیدرسول حسینی فرماندار تویسرکان در گفت و گو با خبرنگار عصر همدان گفت: متولی تعریف شده ای برای رفع این مشکل وجود نداشت و اداره برق و بخش خصوصی برای خرید ترانس جدید با اختلاف نظر روبرو بودند؛ اینکه وظیفه نگهداری و تامین ترانس بر عهده کدام یک بوده و این مسئله سبب تأخیر رفع مشکل به وجود آمده شده است.

وی اظهار کرد: در حال حاضر برای اینکه مشکل مردم روستاهای تحت پوشش برطرف شود تصمیم بر آن گرفتیم که خود فرمانداری اعتبار لازم برای خرید ترانس جدید را تأمین کند.

متولی نگهداری از ترانس های برق فرستنده ها در تویسرکان تعیین تکلیف می شوند

فرماندار تویسرکان افزود: از آنجا که خرابی ترانس و یا اتفاقاتی دیگر ممکن است مجددا رخ دهد و باید متولی تعمیر و تجهیز کردن این بخش مشخص شود، اقدامات و بررسی های لازم به منظور تعیین تکلیف ماجرا و تعیین متولی اصلی در یکی دو روز آینده انجام می شود.

به گزارش عصر همدان، جدای از آن که نباید این اختلاف نظرها در یکی دو دستگاه، مردم را با مشکلاتی روبرو می کرد و به گفته فرماندار تویسرکان باید هرچه سریعتر متولی این بخش مشخص شود، اما اینجا مسئله اصلی سرقت رخ داده است که چرا برای جلوگیری از سرقت اقدامات لازم اندیشیده نشده است؟

سرقت یک ترانس برق بسیار خطرناک است و نمی تواند کار هر سارق معمولی باشد. سارق به هر نحو با توجه به خطر برق گرفتگی حرفه ای است، پس دو احتمال وجود دارد اینکه سارق بومی است که به نظر باید متولیان امر این دست سارقان را بشناسند و آنان را شناسایی کنند یا غیر بومی است که در این صورت این سوال به ذهن خطور می کند چگونه سارق، ترانس برقی را با آن اندازه و شکل به سرقت برده و به جایی انتقال داده است؟

امید آن که متولیان امر درخصوص دستگیری سارق یا سارقان اقدامات لازم و البته پیشگیرانه برای جلوگیری از سرقت های بعدی را در دستور کار خود قرار دهند.

انتهای پیام/ز

آخرین مطالب