فرماندار اسدآباد خبر داد؛

افتتاح پروژه‌های بالای ۵۰ درصد پیشرفت قبل از پایان عمر دولت

آخرین ویرایش در:
مجید درویشی با بیان اینکه امسال تعداد ۴۳ پروژه با اعتبار ۲۳۱ میلیارد و ۳۶ میلیون تومان اعتبار به بهره‌برداری و یا عملیات آنها آغاز می‌شود، گفت: این پروژه ها در بخش‌های حمل ونقل ، کشاورزی، منابع طبیعی، گردشگری، ورزشی، تعلیم تربیت و آموزشی است.

به گزارش عصر همدان، مجید درویشی فرماندار شهرستان اسدآباد در نشست خبری که به مناسبت هفته دولت در شبکه اجتماعی اینستاگرام انجام شد، اظهار کرد: سال گذشته ۵۹ پروژه با اعتبار ۳ میلیارد تومان از محل اعتبارات استانی، ملی و تسهیلاتی به بهره‌برداری رسید.

وی گفت: امسال نیز تعداد ۴۳ پروژه با اعتبار ۲۳۱ میلیارد و ۳۶ میلیون تومان اعتبار در بخشهای حمل نقل ، کشاورزی، منابع طبیعی، گردشگری، ورزشی، تعلیم تربیت و آموزشی به بهره‌برداری رسیده و یا عملیات آنها آغاز خواهد شد.

فرماندار شهرستان اسدآباد افزود: از تعداد ۴۳ پروژه شهرستان عملیات اجرایی سه پروژه‌ آغاز می‌شود.

وی با بیان اینکه در تلاشیم که همه پروژه های بالای ۵۰ درصد را تا پایان سال و اتمام دولت تدبیر به نتیجه برسانیم، افزود: از جمله این پروژه ها کنارگذر است که هم اکنون ۹۸ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

درویشی به پروژه آموزشکده فنی و حرفه ای اشاره کرد و گفت: این پروژه با ۱۰۰ درصد پیشرفت فیزیکی و قول وزیر علوم در سال جاری آغاز به کار می‌کند که در این زمینه دو کلاس از کلاس‌های دانشگاه فنی و حرفه ای همدان در حوزه خواهران به این شهرستان انتقال می‌یابد.

وی با اشاره به پیشرفت ۶۰ درصدی استخر شنای آموزشی دانش آموزی، گفت: عملیات اجرایی این پروژه در سال ۹۰ شروع شد که نیاز به ۳ میلیارد تومان اعتبار دارد، امیدواریم تا پایان عمر دولت به اتمام برسد.

فرماندار شهرستان اسدآباد به افتتاح استخر شنای شهید سلیمانی در سال گذشته اشاره کرد و گفت: این پروژه یکی از مطالبات مهم مردم بود که بعداز ۲۶ سال به افتتاح رسید و به دلیل شیوع ویروس کرونا هنوز مورد استفاده قرار نگرفته است.

وی ادامه داد: این پروژه  به دلیل فشار مسئولین برای کامل کردن استخر، دارای ایرادات فنی بوده و به پیمانکار بازگرداندیم تا تکمیل و تحویل مجدد شود، البته بحث دیواره چینی، محوطه سازی آن کامل شده است.

درویشی با اشاره به دیگر پروژه‌های شهرستان مجموعه ورزشی بانوان را نام برد و گفت: این پروژه در سال ۸۴ آغاز به ساخت شده که ۶ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان اعتبار تخصیص داده شده است.

وی با بیان اینکه مدرسه ۱۲ کلاسه شهید سعیدی در سال ۹۶ کلنگ زنی شده، افزود: این پروژه ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که تاکنون برای ساخت آن ۳ میلیارد تومان هزینه شده و ۳ میلیارد هم برای تکمیل نیاز است.

فرماندار شهرستان اسدآباد در خصوص پروژه ساخت مدرسه شهرک یادگار امام هم گفت: این پروژه ۴۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون و تومان هزینه شده و دو و نیم میلیارد دیگر نیاز است.

وی با بیان اینکه پروژه پساب تصفیه خانه شهرستان در سال ۹۱ کلنگ زنی شده و حدود ۹۲ درصد پیشرفت داشته ، افزود: حدود ۵ میلیارد و ۶۰۰ میلیون هزینه شده که این پروژه هم جز پروژه های بالای ۵۰ درصد برای تکمیل در سال‌جاری است.

فرماندار اسدآباد در پاسخ به این سؤال که آیا افتتاح سد نعمت آباد به آن معناست مردم و کشاورزی می توانند از آب سد برای مصرف کشاورزی بهره بگیرد، گفت: سد نعمت آباد برای تغذیه بخش کشاورزی است و هم اکنون آب آن آماده آبگیری است، در بخش دیگر آن که مربوط به گردشگری است، مجوز امور آب استان گرفته شده و بعداز پر شدن سد از طریق مزایده و جذب سرمایه گذار واگذار می شود.

درویشی با بیان اینکه سد نعمت آباد سه میلیون متر مکعب ظرفیت دارد که برای ساخت آن در مجموع ۶۴ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان هزینه صرف شده، گفت: از زمانی که این پروژه افتتاح شود با اعلام نیاز کشاورزان، امور آب موظف است که آب سد را در اختیار آنان قرار دهد.

وی با بیان اینکه ما در بحث کنار گذر مشکل تملک نداریم، گفت: تنها مشکلات باقی مانده ایجاد سه زیرگذر و نصب علائم ترافیکی است که با ابلاغ اعتبار جدید فکر می‌کنم تا پایان سال به اتمام می‌رسد.

فرماندار شهرستان اسدآباد با بیان اینکه برای ساخت استخر شهید سلیمانی ۶ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان اعتبار صرف شده، افزود: هزینه تعمیرات آن هم تا یکسال که تحویل سازمان ورزش می شود، بر عهده پیمانکار است.

وی در پاسخ به سؤال یکی از خبرنگاران مبنی بر اینکه به عملکرد خود چه نمره ای می دهید؟ گفت: ما که نباید به خود نمره دهیم بلکه باید خبرنگاران و فعالان مجازی به ما نمره عملکردی دهند.

درویشی با بیان اینکه سابقه نداشته دولت در اسدآباد به اندازه امسال پروژه افتتاح کند و صرف اعتبار ۲۳۱ میلیارد تومان برای ۴۳ پروژه بی سابقه است، خاطرنشان کرد: البته اگر پرداخت خسارت سه میلیارد تومان را به آن اضافه کنیم چیزی حدود ۳۱۰ میلیارد تومان دولت در طول یکسال گذشته تاکنون در این شهرستان هزینه کرده است.

وی در خصوص سرویس بهداشتی تالاب پیرسلمان هم گفت: این پروژه تا یک ماه آینده به بهره‌برداری برسد.

فرماندار شهرستان اسدآباد در خصوص مطالبه استاندار همدان در خصوص تعیین تکلیف مدیران پروازی و تبدیل وضعیت افراد مسئول سرپرست ادارات به ریاست، گفت: در این زمینه با همه مدیران کل در استان مکاتبه داشتیم و تعدادی از مدیران در حال جابه جایی منازلشان برای سکونت در این شهر هستند.

وی ادامه داد: قطعا” به دستور استاندار همه مسئولان باید در محل خدمتشان مستقر شوند و مدیرانی که نمی توانند مستقر شوند، باید جابه جا شده و در صورتی که این امر انجام نشود از ورودشان به جلسات شهرستان جلوگیری می شود.

فرماندار شهرستان اسدآباد به تبدیل وضعیت دو روستای جنت آباد و مزرعه بید به شهر پالیز اشاره کرد و گفت: اعضای شورای اسلامی این شهر انتخاب شده و مدارک ایجاد شهرداری هم به وزارت کشور ارسال شده و امیدواریم مجوز تأسیس شهرداری هم اخذ شود.

انتهای پیام/ن

آخرین مطالب