بیشترین بازدیدها

یادداشت

در روز خبرنگار صورت گرفت؛

توهین فرمانداری کبودراهنگ به خبرنگاران

شاید عجیب ترین اتفاقی که خبرنگاران در آستانه روز خبرنگار انتظار آن را نداشتند توهین و بی احترامی به شخصیت و کرامت آن ها بود. 

به گزارش عصر همدان؛ اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان کبودراهنگ  روز گذشته به مناسبت ۱۷ مرداد و روز خبرنگار مراسم تجلیلی ترتیب داده بود که این مراسم با فرجامی عجیب و غیر قابل انتظار همراه شد.

ماجرا از این قرار بود که اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان کبودراهنگ در نظر داشت به مناسبت ۱۷ مرداد و روز بزرگداشت خبرنگار مراسم تجلیلی از اصحاب رسانه و قلم شهرستان به پاس زحمات این قشر زحمت کش در محل این اداره برگزار نماید که فرماندار این شهرستان به دلایل و بهانه های بی مورد مانع از برگزاری این برنامه در سالن اجتماعات این اداره شده و دستور انتقال این برنامه به سالن فرمانداری رو صادر کرد.

ظاهراً  از آن جایی که مدیر محترم اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی  شهرستان نیز  اختیاری بابت اجرای برنامه های تخصصی و اختصاصی خود در این شهرستان را نداشته و اجبارا باید مطیع بی چون چرای آقای فرماندار باشد شب قبل برنامه مکان جلسه را تغییر می دهند.

طی تماس تلفنی صبح امروز که رئیس اداره فرهنگ ارشاد اسلامی شهرستان شخصا با خبرنگاران گرفته بود قرار بود جلسه راس ساعت ۱۲:۳۰ در سالن جلسات فرمانداری برگزار شود.

و از آن جایی که فرماندار کبودراهنگ با روحیه خاص خود تاخیر چند دقیقه ای در جلسات را نیز برنمی تابد خبرنگاران راس ساعت مقرر در محل فرمانداری حاضر شدند ولی متاسفانه حدود یک ساعت در سالن انتظار، منتظر ورود به سالن جلسات و حضور فرماندار شدند که ایشان در جلسه حضور پیدا نکرد و البته هیچ کس هم پاسخگوی این تاخیر و عدم حضور نبود.

بعد از گذشت زمان و عدم برگزاری جلسه، خبرنگاران سرگردان و متحیر از این شیوه برنامه ریزی ، این حرکت فرماندار را توهین به کرامت شغلی خود دانسته و تصمیم به ترک فرمانداری گرفته و محل را ترک کردند.

حال باید پرسید جناب آقای فرماندار شما که خود بارها تاخیر چند دقیقه ای در جلسه را بی نظمی محض مدیران و حتی خبرنگاران می دانید و از ورود آن ها به جلسات جلوگیری می کنید چگونه می خواهید این حرکت خود را  توجیه بفرمائید؟

جناب آقای فرماندار خبرنگاران نمی توانند بی تفاوت به مسائل و مشکلات مردم باشند چرا که خبرنگاران رابط بین مسئولین و مردم هستند و در نتیجه مجبورند به نقد دلسوزانه سهل انگاری و ناکارآمدی شما مسئولین اقدام کنند .  لذا به نظر نمی رسد انتخاب چنین روزی برای ضربه زدن،تلافی کردن و تنبیه و تحقیر قشر خبرنگاران روز مناسبی باشد. 

جناب آقای فرماندار یعنی در مجموعه فرمانداری کسی نبود که از جانب شما به خبرنگاران بابت تاخیر  و دلایل آن توضیحاتی ارائه نماید؟ یا با حضور ایشان مراسم برگزار شود. مثلا معاون سیاسی ، بخشدار، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد و… نمی توانستند در جمع خبرنگاران حاضر شوند و این مراسم نمادین را برگزار کنند.

انتهای پیام/ر

آخرین مطالب