فرمانده انتظامی شهرستان اسدآباد ارائه داد؛

چند راهکار ساده برای پیشگیری از سرقت خودرو و وسایل و تجهیزات آن

سرهنگ افشین یاری با اشاره به آمار روز افزون وقوع سرقت خودرو و وسایل و تجهیزات جانبی آن که عمده آنها ناشی از سهل انگاری مالکان بوده، راهکارهای پیشگیرانه ای را ارایه داد.

سرهنگ افشین یاری، فرمانده انتظامی شهرستان اسدآباد در گفت‌وگو با خبرنگار عصر همدان؛ با اشاره به اینکه حتی حرفه ای ترین سارقان هم به دنبال سرقت های کم دردسر هستند، اظهار کرد: نصب لوازم ایمن و بازدارنده مانند قفل پدال، سوئیچ مخفی، ردیاب و… باعث می شود سارقان از سرقت خودرو و قطعات آن چشم پوشی کنند.

وی پارک خودرو در محل های روشن، دید مردم و دسترسی دوربین های مداربسته اماکن را گام مهم در جلوگیری از سرقت خودرو و وسایل آن عنوان کرد و افزود: پارک خودرو در محیط های خلوت و تاریک، یا در یک نقطه به مدت طولانی زمینه را برای سرقت از طریق باز کردن قفل ها، بریدن زنجیر، قطع دزدگیر و خنثی کردن سایر تجهیزات ایمنی آنها را فراهم می کند.

یاری با اشاره به اینکه حیاط منازل، پارکینگ های شخصی و عمومی بهترین مکان برای پارک خودروها است گفت: شهروندان علاوه بر اینکه بایستی از پارک خودروهای خود در داخل کوچه ها و معابر برای مدت های طولانی پرهیز کنند، باید هنگام ترک خودرو ، از جا گذاشتن کیف، رایانه قابل حمل، اسناد، اشیاء و لوازم گران قیمت اجتناب نموده و اتومبیل را با درهای باز، شیشه های پایین و سوئیچ بر روی آن به هیچ وجه ترک نکنند.

فرمانده انتظامی شهرستان اسدآباد بی توجهی به خاموش کردن خودرو، برداشتن سوئیچ و قفل کردن درب های خودرو هنگام باز و بستن درب پارکینگ را موجب وسوسه سارقان دانست و گفت: با اطمینان از اینکه فرزند خردسال شما در درون خودرو نشسته، اتومبیل را حتی برای لحظاتی کوتاه رها نکنید.

وی در خاتمه با توصیه مجدد به شهروندان در نگهداری اصولی از وسائط نقلیه خود از آنان خواست در صورت وقوع سرقت خودرو و یا لوازم آن بلافاصله با فوریت های پلیسی۱۱۰ تماس گرفته و اطلاعات دقیق از زمان، مکان و مشخصات خودرو را ارائه دهند.

انتهای پیام/ن

آخرین مطالب