بیشترین بازدیدها

یادداشت

راه آهن اسدآباد-کرمانشاه به زودی احداث می‌شود

آخرین ویرایش در:

اکبر زنجبرزاده اظهار کرد: علاوه بر آغاز عملیات اجرایی راه آهن همدان – ملایر، اتصال اسدآباد به شبکه ریلی کشور نیز از رهاوردهای سفر وزیر راه و شهرسازی به استان همدان است.
وی اظهار داشت: با اجرای این طرح، مسیر ریلی اسدآباد به عنوان میان مسیر همدان – سنندج به مسیر ریلی کرمانشاه متصل می شود.
عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در قانون بودجه سال ۱۳۹۷ اتصال خط ریلی اسدآباد به کرمانشاه به تصویب رسیده و ۱۷۰ میلیارد ریال اعتبار برای اجرای این طرح اختصاص یافته است.
رنجبرزاده همچنین به انجام مذاکرات اولیه برای اجرای طرح آزاد راه اسدآباد اشاره کرد و گفت: در صورت موافقت هیات وزیران، کار مطالعاتی این طرح نیز شروع می شود.
نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی به ثمر رسیدن آزاد راه و راه آهن را ۲ طرح اساسی برای تکمیل زیرساخت های این شهرستان برشمرد و ابراز امیدواری کرد: با حمایت و همراهی دولت شاهد تحقق مطالبات مردم باشیم.
گفتنی است؛ اسدآباد با ۱۰۰ هزار نفر جمعیت در فاصله ۴۵ کیلومتری از همدان قرار دارد و شهری ترانزیتی و شاهراه ارتباطی ۶ استان غربی و جنوب غربی کشور محسوب می شود.
وجود گردنه ای سخت گذر و برف گیر به طول ۱۵ کیلومتر و تردد افزون بر ۲۰هزار خودروی سبک و سنگین در شبانه روز از این گردنه ، موجب بروز تصادفات جاده ای متعدد می شود و بی تردید اتصال این منطقه به شبکه ریلی و آزاد راه های کشور علاوه برافزایش ضریب ایمنی جاده ای آرامش خاطر را به ساکنان اسدآباد هدیه می دهد.

آخرین مطالب