بیشترین بازدیدها

یادداشت

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان همدان مطرح کرد؛

ضرورت تولید اثر هنری از «کمک های مومنانه» مردم همدان/ مراسم محرم در فضای باز برگزار می شود

حجت‌الاسلام محمدهادی نظیری با بیان اینکه تبلیغ و معرفی دین از زبان هنر بسیار مؤثر و با اهمیت است، گفت: با اقدامات فرهنگی و هنری انجام شده در حوزه رزمایش مؤمنانه، استان همدان با ۱۴ میلیارد تومان مشارکت مردمی جایگاه خوبی در کشور دارد که می توان از این اقدامات فرهنگی شاخص مردمی، آثار هنری تأثیرگذار تولید کرد.

به گزارش عصر همدان؛ حجت‌الاسلام محمدهادی نظیری، مدیرکل تبلیغات اسلامی استان همدان در نشست هم اندیشی با مدیران حوزه هنری که جهت برنامه ریزی، استفاده از پتانسیل های موجود و هم افزایی روزافزون در اجرای برنامه های فرهنگی مؤثر برگزار شد، اظهار کرد: تبلیغ و معرفی دین از زبان هنر بسیار مؤثر و با اهمیت است.

وی افزود: با توجه به شیوع ویروس کرونا، محرم امسال با محرم های گذشته متفاوت خواهد بود و مراسم در فضای باز و با حضور آحاد مردم برگزار می شود و با اجرای برنامه های هنری مانند پرده خوانی، تعزیه، تئاتر خیابانی می توان مفاهیم عمیقی از عاشورا و مراسم مذهبی را به جامعه القا کرد.

استان همدان با ۱۴ میلیارد تومان مشارکت مردمی در کمک های مومنانه جایگاه خوبی در کشور دارد

حجت‌الاسلام نظیری هنر را لازمه نهادینه کردن فرهنگ اسلامی در جامعه بیان کرد و گفت: با اقدامات فرهنگی و هنری انجام شده در حوزه رزمایش مؤمنانه، استان همدان با ۱۴ میلیارد تومان مشارکت مردمی جایگاه خوبی در کشور دارد که می توان از این اقدامات فرهنگی شاخص مردمی، آثار هنری تأثیرگذار تولید کرد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان همدان آموزش هایی چون فیلم نامه نویسی، ساخت مستند، داستان نویسی و … به طلاب و مبلغان دینی را موجب تقویت و تعالی عملکرد آنان دانست و اظهار داشت: برگزاری نمایشگاه هایی مناسب با محوریت غدیر و محرم، اقدامات پژوهشی در باب ریشه یابی برنامه های مذهبی اصیل بومی در استان، فراخوان های هنری با رویکرد «تولید محوری» و … از فعالیت های هنری تاثیرگذار در معرفی دین به جامعه خواهد بود و این ظرفیت ها به خوبی در حوزه هنری موجود است.

طرح «امام محله» از اقدامات قابل توجه تبلیغات اسلامی استان همدان است

حجت‌الاسلام محمدهادی نظیری طرح «امام محله» در استان همدان را از اقدامات قابل توجه تبلیغات اسلامی استان همدان بیان کرد و گفت: در این طرح روحانی علاوه بر مسجد، امام محله خود نیز خواهد بود و نسبت به رفع مشکلات اجتماعی، ایجاد اشتغال، شبکه سازی و افزایش همدلی اعضای محله فعالیت خواهد داشت و حوزه هنری با تجربه نگاری و مستند سازی تصویری و مکتوب می تواند در فرهنگ سازی، یاری رسان این اقدام باشد.

رئیس حوزه هنری استان همدان نیز با بیان اینکه حوزه هنری با عنایت ویژه­ی مقام معظم رهبری و تکیه بر اندیشه­ی بزرگانی چون شهید سید مرتضی آوینی، جایگاهی رفیع در حیطه­ی هنر، ادبیات و فرهنگ کشور دارد گفت: حوزه هنری استان نیز، توجه خاصی به هویت اندیشگانی دارد و تلاش دارد توان خود را برای تبیین هنری اندیشه­ی اسلامی به کار گیرد.

حوزه هنری می تواند در راهبری زیست ‌بوم فرهنگی- تبلیغی نقش مهمی داشته باشد

سیدمحمدباقر حسینی تعامل بیشتر حوزه هنری و اداره کل تبلیغات اسلامی را پربرکت و مطلوب دانست و با اشاره به طرح همکاری مشترک، تصریح کرد: حوزه هنری می تواند در راهبری زیست ‌بوم فرهنگی- تبلیغی نقش مهمی داشته باشد و بر این اساس، ضرورت هم ‌افزایی و بهره‌مندی از توانمندی‌ های دوسویه در جهت پیشبرد اهداف مشترک بیش‌از پیش احساس می‌شود.

وی زمینه همکاری مشترک بین دو نهاد را گسترده و متنوع خواند و گفت: تعالی زیست­بوم فرهنگی و هنری استان، استفاده از ظرفیت‌های هنری برای تبیین و تبلیغ اندیشه­ی اسلامی، شناسایی شاخص های دارالمومنین همدان، زمینه‌سازی برای حضور هسته‌های مردمی در حوزه­ی فرهنگ و هنر، برپایی کارگاه‌ ها و کانون‌ های آموزشی و در نهایت تولید آثار مکتوب و تصویری از جمله موضوعات مشترک برای همکاری روزافزون این دو نهاد ارزشی است.

در پایان این نشست دستورالعمل همکاری مشترک تنظیم شد.

انتهای پیام/د

 

آخرین مطالب