رزمنده همدانی عملیات مرصاد:

لشگر ۳۲ انصارالحسین (ع) همدان خط مقدم مقابله با منافقین بودند/ پاتک مرصاد به عملیات «فروغ جاویدان»

آخرین ویرایش در:
محمود فریدی با بیان اینکه منافقین اهالی اسلام آباد را به عنوان سپر انسانی در جلوی خود حرکت می دادند، گفت: ۲ گردان از لشکر انصارالحسین(ع) استان همدان در تنگه چهارزبر مستقر بودند و خط اول مقابله با منافقین را تشکیل می دادند.

به گزارش عصر همدان؛ پنجم مردادماه یکی از روزهای مهم در تاریخ انقلاب اسلامی ایران و جنگ تحمیلی است که در این روز رزمندگان با منافقینی که به خیال خام خود در صدد تصرف تهران بودند در تنگه چهارزبر درگیر می شوند.

منافقین که با سوء استفاده از شرایط آتش بس و با حمایت کشورهای غربی و دولت وقت عراق و با خیال خام تصرف تهران است از اسلام آباد به سمت کرمانشاه در حرکت بودند در تنگه چهارزبر با هوشیاری رزمندگان اسلام زمین گیر شدند.

نقش بی بدیل لشگر ۳۲ انصارالحسین(ع) استان همدان در عملیات مرصاد بر کسی پوشیده نیست و شهید صیاد شیرازی از حیرت خود در این عملیات سخن گفت و بیان کرد که « این خاکریز را ملائکه زده‌اند و اگر این ملائکه این‌ جا نبودند، منافقان به کرمانشاه می‌رسیدند.»

محسن رضایی فرمانده وقت سپاه نیز در پیامی بیان کرد که “برادران رزمنده لشکر پیروز ۳۲ انصار الحسین همانند قهرمانان عاشورا با چنان قدرتی در مقابل نیروهای بعثی و منافق می جنگیدند و دشمن را تار و مار می کردند که گویا، قدرتی الهی به دست مردانی پاک بر سر جنایتکاران باریدن گرفته است.”

نقش بی بدیل شهید حاج میرزا سلگی در عملیات مرصاد

نقش بی بدیل شهید حاج میرزا سلگی در این عملیات نیز زبانزد خاص و عام است و این فرمانده دلاور نقشی موثر در شکست منافقین در این عملیات داشت.

محمود فریدی از رزمندگان لشکر ۳۲ انصارالحسین(ع) استان همدان در عملیات مرصاد در گفت‌وگو با خبرنگار ما اظهار کرد: هنگامی که حرف از مرصاد به میان می‌آید نباید نقش سردار سلگی را فراموش کرد.

وی افزود: ما به همراه جمعی از روحانیان و آیت الله فاضلیان پیش از عملیات مرصاد از ملایر به سمت چهارزبر حرکت کردیم که بعد از ظهر آن روز اعلام کردند که عده‌ای از سمت اسلام آباد به طرف مرصاد در حال حرکت هستند.

فریدی عنوان کرد: در ابتدا کسی از این حرکت منافقین خبر نداشت و حتی سردار شهید حاج میرزا سلگی که با کرمانشاه در تماس بوده و به آن ها اطلاع می دهد آن ها حرف او را به شوخی می گیرند.

رشادت رزمندگان استان همدان برگ زرینی در تاریخ دوران دفاع مقدس است

رزمنده همدانی دوران دفاع مقدس با بیان اینکه منافقین جنایت های متعددی علیه مردم اسلام آباد و کرند در این عملیات داشتند، تصریح کرد: منافقین اهالی اسلام آباد را به عنوان سپر انسانی در جلوی خود حرکت می دادند که این اقدام نهایت شقاوت آنان را می رساند.

وی ادامه داد: منافقین آنقدر مغز نیروهای خود را شستشو داده بودند که آن ها بدون هیچ پروایی در حال حرکت بودند و خیال خام رسیدن به تهران را داشتند.

فریدی با بیان اینکه پس از عملیات مرصاد مردمی را دیدیم که متاسفانه توسط منافقین کوردل ترور شده بودند، بیان کرد: منافقین قصد داشتند از فرصت آتش‌بس و توافق ایران سوء استفاده کنند که به یاری خدا هوشیاری رزمندگان اسلام آنان در چهار زبر و مرصاد شکست خوردند.

رزمنده همدانی دوران دفاع مقدس به رشادت های لشکر ۳۲ انصارالحسین (ع) در این عملیات اشاره کرد و افزود: ۲ گردان لشکر انصارالحسین(ع) در تنگه چهارزبر مستقر بودند و خط اول مقابله با منافقین را رزمندگان این لشکر تشکیل می دادند.

وی گفت: نقش رزمندگان استان همدان در عملیات مرصاد به خوبی مشخص است و رشادت رزمندگان این استان برگ زرینی در تاریخ دوران دفاع مقدس است.

انتهای پیام/گ

آخرین مطالب