بیشترین بازدیدها

یادداشت

دفتر حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس در شهرستان کبودراهنگ تشکیل شود

فرماندار کبودراهنگ خواستار تشکیل دفتر حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس در شهرستان کبودراهنگ شد.

به گزارش عصر همدان؛ اولین جلسه شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس شهرستان با حضور حجت الاسلام والمسلمین باقری امام جمعه و دکتر حجت اله مهدوی فرماندار وسردار ظفری مدیر‌کل حفظ آثار دفاع مقدس استان همدان و فرماندهان نظامی و سایر اعضای جلسه برگزار شد.

دکترمهدوی در جلسه حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس گفت: این شهرستان با پیشینه انقلابی خود که ۱۰۴ روز به پیروزی انقلاب مانده بود در پنجم آبان ۵۷ با حرکت انقلابی خود بر علیه رژیم ستم شاهی ۵ شهید و ۲۳ جانباز را تقدیم انقلاب اسلامی کرده است که امام راحل از این قیام مردم کبودراهنگ به عنوان مژده پیروزی انقلاب در ایران اسلامی یاد می کند که این افتخار و برگ زرینی بر دفتر انقلاب این شهرستان است .

امام جمعه کبودراهنگ نیز در این جلسه با اشاره به حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس افزود: باید تلاش کنیم تا نسل جدید را با این آرمان ها و ارزش های انقلاب که حاصل به ثمر نشستن خون پاک شهدا است را انتقال دهیم و نگذاریم دشمنان به اهداف شوم خود دست یابند .

در ادامه سردار ظفری مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان با بیان اینکه گفتمان دفاع مقدس، گفتمان عاشورا را تولید و بازتولید دارد، خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی نشأت گرفته از گفتمان عاشورا است و ما باید بتوانیم اهمیت گفتمان‌سازی در جامعه را گسترش دهیم و به عنوان یک بسیج عمومی در این حوزه کار کنیم و مراتب گفتمان را بیان کنیم. راز موفقیت ما در دفاع مقدس نگهداری اخلاق بود و باید اینها را برای نسل جدید بازگو کنیم چراکه می‌تواند نجات بخش جامعه امروز ما باشد.
در ادامه هر یک از اعضای شورای هماهنگی حفظ آثار دفاع مقدس نظرات و پیشنهاد خود را ارائه دادند.

انتهای پیام/

آخرین مطالب