بیشترین بازدیدها

یادداشت

در پاسخ به دغدغه مردم و مطالبه گری عصر همدان محقق شد؛

ممنوعیت نصب چادر برای مسافران /ظرفیت و امکان پذیرش مسافر در همدان وجود ندارد 

شهردار همدان گفت: با توجه به نزدیک شدن به پایان ماه مبارک رمضان و افزایش مسافرت‌ها اجازه نصب چادر به مسافران در پارک، بوستان ها و حوالی آنها داده نمی‌شود.
به گزارش عصر همدان؛ عباس صوفی روز شنبه در نشست اعضای ستاد مقابله با کرونا اظهار داشت: با شروع فصل گرما همه ساله مسافران زیادی از اقصی نقاط کشور به همدان سفر می کنند که تعدادی از چادر مسافرتی برای اسکان استفاده می کنند.
وی اضافه کرد: بخش زیادی از مسافرانی که همدان را به عنوان مقصد گردشگری انتخاب می کنند ساکن خوزستان بوده و آنها حتی بیش از یک ماه در پارک های شهر همدان اتراق می‌کنند.
شهردار همدان با بیان اینکه نصب چادر از گذشته ممنوع بوده بیان کرد: اما با توجه به شیوع کرونا و به منظور پیشگیری از شیوع این ویروس جلوگیری از نصب چادر توسط مسافران با حساسیت بیشتری دنبال می‌شود.
صوفی ادامه داد: با توجه به افزایش شمار مسافران ورودی به همدان در تعطیلات عید سعید فطر اما علاوه بر جلوگیری از نصب چادر، ظرفیت و امکان پذیرش آنها نیز وجود ندارد.
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان نیز از مسوولان خواست در ورودی های شهر بنرهایی حاوی ممنوعیت نصب چادر نصب شود تا مسافران از بدو ورود به همدان با سیاست های پیش بینی شده در این باره مطلع شوند.
حسن خانجانی افزود: در صورت اطلاع مسافران از ممنوعیت های پیش بینی شده در زمینه نصب چادر، به طور حتم میزان برخورد انتظامی و قضایی کاهش می‌یابد.
فرماندار همدان نیز گفت: جلوگیری از نصب چادر در پارک ها و بوستان ها ارتباطی به مساله کرونا ندارد چرا که پیش از شیوع این ویروس نیز نصب چادر ممنوع بود.
حسین افشاری ادامه داد: با توجه به دستورالعمل های پیش بینی شده برای بازگشایی صحن اماکن متبرکه، اوقاف همدان نیز سه ساعت صبح و سه ساعت شب نسبت به بازگشایی اماکن متبرکه اقدام کرده اما نمازی در این اماکن برگزار نمی شود.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری همدان نیز گفت: به طور حتم در ایام تعطیلات عید سعید فطر و پس از آن شاهد ورود مسافر و گردشگر به این استان خواهیم بود.
محمود رضا عراقی اضافه کرد: امید می رود بتوان با مسوولان استان خوزستان رایزنی کرده تا آنها از این استان نسبت به جلوگیری از خروج شهروندانشان به سایر استان ها کنترل لازم را داشته باشند.
وی بیان کرد: علاوه بر ابلاغ پروتکل های بهداشتی به دستگاه ها و نهادها، نشست های ویدئو کنفرانسی با حضور مدیران این مجموعه ها برگزار شده تا نسبت به ضرورت رعایت این نکات توجیه شوند.
انتهای پیام/

آخرین مطالب