در خانه نماندند؛ حادثه آفریدند؛

مصدومیت ۲ نوجوان تویسرکانی از ناحیه چشم در چهارشنبه سوری

آخرین ویرایش در:
مدیر مرکز اورژانس پیش بیمارستانی تویسرکان با اعلام اینکه مواد محترقه منجر به ۲ مورد ترومای چشم تا ساعت ۲۲:۳۰ امشب دراین شهرستان شد، گفت: یکی از آن ۲ نفر پس مراقبت های اولیه، مرخص و دیگری برای ادامه درمان به دستور پزشک انکال بستری شده است.

فرشاد عبدالملکی در گفت و گو با خبرنگار عصر همدان؛ از دو حادثه چهارشنبه آخر سال در این شهرستان خبر داد و گفت: تا این ساعت یعنی ۲۲ و ۳۰ دقیقه دو ترومای چشم بر اثر استفاده از مواد محترقه در تویسرکان رخ داده که مصدومان به بیمارستان منقتل شدند.

وی با بیان اینکه نوجوانان و جوانان به دلیل تخلیه نامناسب هیجانات خود در چهارشنبه سوری حادثه آفریدند، اظهار کرد: یکی از آن ۲نفر پس مراقبت های اولیه مرخص و دیگری برای ادامه درمان به دستور پزشک انکال بستری شده است.

مدیر مرکز اورژانس پیش بیمارستانی تویسرکان با اشاره به اینکه در حال حاضر نیروی های اورژانس با چهار آمبولانس در حالت آماده باش هستند، افزود: متأسفانه با وجود تأکیدات بسیار برخی در خانه نماندند و این گونه بی توجه به شرایط بحرانی در روزگار کرونایی برای خود و خانواده های خود مشکلاتی به وجود آوردند.

عبدالملکی تصریح کرد: این روزها هم اورژانس و هم کادر درمانی بیمارستان حجم کاریشان به دلیل شیوع کرونا به اوج رسیده و انتظار می رفت لااقل چهارشنبه سوری دیگر این حوادث تلخ روی ندهد، اما گویا برخی بی توجه به شرایط اضطرار به توصیه های پزشکی گوش نمی دهند.

وی عنوان کرد: توقع ما از والدین این است که با فرزندان خود بیشتر صحبت کرده و دوستانه آنان را به ماندن در خانه ترغیب کنند، چرا که اگر یک مبتلا به کرونا در این تجمع های به ظاهر شاد اما حادثه ساز حضور داشته باشد، به طور قطع زمینه انتقال این بیماری به شدت مسری را بیش از پیش فراهم سازد.

انتهای پیام/ز

آخرین مطالب